Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Brits Ilion gaat toch naar Landis

23 september 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

De Utrechtse netwerkdienstverlener Landis lijkt er toch in te slagen het Britse Ilion Group over te nemen. Daarmee zou Landis de omzetgrens van één miljard gulden overschrijden en krijgt het in Europa een sterkere positie.

Ilion, een distributeur van netwerk- en Unix-producten, wuifde in juni een eerder voorstel van het Britse onderdeel Landis Holdings Limited achteloos weg, omdat het het bod van 114 pence (3,92 gulden) per aandeel te laag vond. De directie van Landis heeft het bod inmiddels verhoogd tot 160 pence per aandeel, waardoor de totale waarde van het bod zo’n 137 miljoen gulden bedraagt. De financiële adviseur van Ilion, Kpmg, heeft geadviseerd het bod te aanvaarden. Wanneer de aandeelhouders het bod goedkeuren, gaan beide bedrijven per 1 januari samen verder.
Landis profiteert sterk van de groeiende vraag naar netwerkinfrastructuren door de toenemende stroom van Internet- en intranetgebruikers. Het bedrijf fungeert vaak als onderaannemer van automatiseerders en telco’s, zoals Getronics, Unisys, Siemens, Olivetti en Alcatel. De Utrechtse firma noemt twee redenen voor de overname. Het wil zijn diensten- en productenpakket uitbreiden om tegemoet te komen aan de hogere eisen van klanten. Daarnaast verwacht het een consolidatie op de markt: opdrachtgevers zouden met minder distributeurs willen werken. Alleen grote ondernemingen die overal in Europa actief zijn, zouden overleven. Inclusief Ilion bestrijkt Landis heel West-Europa.

Omzet

Qua omzet is Ilion bijna twee keer zo groot als Landis: ongeveer 800 miljoen tegenover 447 miljoen gulden in 1998. Landis is echter winstgevend: in het eerste halfjaar van 1999 boekte het bedrijf een winst van 8,1 miljoen (+74 procent) op een omzet van 284 miljoen (+54 procent). Ilion belandde het afgelopen jaar in de rode cijfers door tegenvallers in Groot-Brittannië, België en Duitsland. Het presteerde wel sterk in Nederland, Frankrijk en Spanje.  RS

Meer over

Networking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Top Landis verantwoordelijk voor wanbeleid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs