Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Open source achter gesloten deuren

28 mei 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Nederland lijkt slechts een geringe kans te maken als vestigingsplaats van een Europees laboratorium voor het ontwikkelen van open source software.

De magere respons van het Nederlandse bedrijfsleven tijdens een besloten vergadering over sponsoring van zo’n project zal daar geen goed aan hebben gedaan. Andere Europese landen, waaronder Duitsland, Zweden of Finland, lijken veel betere papieren te hebben.
Intel gebruikt eind vorige week de ontwikkelaarsbeurs in de Amsterdamse Rai als platform om sponsors te interesseren voor een ‘open source laboratorium’. Programmeur en manager Doug Kolb is op zoek naar oprichters die elk zes miljoen gulden per jaar willen steken in de oprichting.
Een dergelijke aanpak werkte eerder in Japan prima. Het laboratorium kwam er nadat bedrijven als Nec en Fujitsu voor startkapitaal zorgden. Kolb heeft al contact met enkele grote Europese bedrijven. Grote namen uit de telecomsector, meer wil hij er niet over zeggen.
Om nieuwe ingebedde programmatuur te ontwikkelen is allereerst geld nodig voor "zeer zware hardware, van het type waar Shell mee werkt", zegt Kolb. Kortom, de apparatuur die open source programmeurs nodig hebben voor het ontwikkelen van de software van de toekomst. "Software voor de reusachtige schakelaars die nodig zijn voor telecom, of zeer gespecialiseerde ingebedde software." Het laboratorium zal het best gedijen in een land met een sterke telecomindustrie en een op ontwikkeling gerichte ict-industrie.
 
Kijk voor het complete bericht in de Computable van 25 mei.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Nederland matig aantrekkelijk voor ICT-bedrijven

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs