Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN pleit voor één Nederlands Umts-net

18 maart 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Dirk Ringenoldus
Dirk Ringenoldus

KPN neemt de suggestie van Ben kennelijk serieus en pleit nu voor samenwerking bij de aanleg van het Umts-net.

De Umts-licenties hebben de telco’s in Europa zoveel geld gekost dat zij proberen de kosten van de aanleg van het netwerk te drukken. Bijvoorbeeld door gezamenlijk met andere operators het netwerk aan te leggen.
KPN studeert serieus op de aanleg van één groot net waarop alle vijf de operators hun plaats hebben. Het bespaart miljarden en het resultaat is ook nog eens een optimaal bereik voor alle mobiele maatschappijen. Paul Smits, directeur van KPN Telecom, zegt dan ook: "Je concurreert niet met je netwerken, maar met je diensten."
Het is natuurlijk vervelend voor de leveranciers, want zowel Ericsson als Siemens leken contracten binnen te kunnen slepen voor de netten. De kans is groot dat één van de beide bedrijven voor dat ene net de opdracht krijgt. KPN had in Duitsland al eerder de mogelijkheid door E-Plus laten onderzoeken. Bovendien wil KPN in de tweede helft van het volgend jaar al Umts-diensten gaan aanbieden en dat betekent dat nu de opdrachten aan de infrastructuurleveranciers gegeven moeten worden. Komt er een vorm van samenwerking, dan is in ieder geval verzekerd dat, zoals de EC eist, er op 1 januari 2003 commerciële Umts-diensten in Nederland geleverd worden.
Smits houdt bovendien vast aan een beursgang van KPN Mobile in de tweede helft van dit jaar en als dan snelle toegang tot Umts-diensten een feit is, weegt dat natuurlijk bij de introductie van het aandeel mee.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs