Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

De kijk van Van Eijk: Wakker worden!

29 oktober 2012 - 09:59OpinieCloud & Infrastructuur
Peter van Eijk
Peter van Eijk

De Gulf IT Exhibition, Gitex, wordt elk jaar in Dubai gehouden. Vorig jaar waren er tegen de 150.000 bezoekers en het is daarmee een van de grootste it-beurzen in de wereld. Er lopen natuurlijk veel mensen uit de hele Golf-regio rond, maar Gitex is internationaler dan de Duitse Cebit. Ik zag er ook veel Afrikanen, Chinezen, Indiërs, Amerikanen, en verrassend veel Europeanen.

Het eerste uur dat ik op Gitex was liep ik vooral Britten tegen het lijf. Zelfs een stand hostess, niet bepaald een hoogbetaalde high-tech baan, verdient hier meer dan in Engeland.

Het internationale paviljoen laat een staalkaart van de hele wereld zien, de Verenigde Staten, Bangladesh en Canada om maar wat te noemen, en al onze omliggende landen in Europa. Maar welk land ontbreekt er? Nederland. En dat terwijl Nederland netto software-exporteur is, heb ik ooit begrepen.

Zoals bekend is, het kan niet op in Dubai: de grootste toren ter wereld, het grootste vliegveld, het meest luxe hotel, enzovoort. Er heeft even een dipje in gezeten, maar er zijn al weer plannen om de Eiffeltoren na te bouwen, en de Taj Mahal op vier keer de ware grootte.

Hier groeit het elk jaar lekker door. Stagneert Europa? Je zou het denken als je hier rondloopt. Waar is het groeifeest? Hier is het groeifeest! Europa is in slaap gevallen. Wakker worden!

Maar voor wie dieper kijkt ziet ook dat veel van de investeringen in it bestaan uit het nadoen van wat in het westen al eerder is gedaan, maar dan op een grotere schaal. Als ik in het Nederlands een cursus cloud security geef komen er vijf mensen, bij Gitex was een zaal van vijftig uitverkocht.

Kortom, ik weet nog niet zo goed hoe ik het moet zien. Ik moet vooral denken aan een grap die Theo Maassen ooit maakte: 'Die lui in Amsterdam denken dat ze zo modern zijn met die retrostijl van hullie, maar dat soort kleren droegen wij hier in Brabant tien jaar geleden al.'

Maar zijn wij hier in Nederland nu van de hele wereld het Amsterdam of het Brabant?

Peter van Eijk is onafhankelijk adviseur op het gebied van digitale infrastructuren (www.peterhjvaneijk.nl).

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    3 reacties op “De kijk van Van Eijk: Wakker worden!”

    1. Ruud Mulder schreef:
      30 oktober 2012 om 07:17

      Peter,

      De conclusie is simpel: In Dubai is gewoon meer geld als in Nederland ( lees Europa) te halen.

      Enerzijds zal Nederland best stagneren. Maar ja wel Europees land heeft hier op dit moment geen last van? Ik denk alleen dat het wat minder erg is dan je doet voorkomen.

      We slapen nog niet maar we zitten wel tegen soezen aan. Dus we moeten wel langzaam aan gaan op letten.

      Login om te reageren
    2. ptjia schreef:
      7 november 2012 om 10:37

      Het Golfgebied kent inderdaad interessante exportmarkten voor Nederlandse bedrijven. De jaarlijkse uitgaven aan IT in Saudi-Arabië bedragen meer dan vier miljard dollar, in de Arabische Emiraten zoals Dubai en Abu Dhabi ruim één miljard, in Koeweit ruim zevenhonderd miljoen en in Qatar meer dan vierhonderd miljoen dollar.

      Terwijl al onze buurlanden, waaronder Belgie, eigen stands hadden op de Gitex-beurs, was Nederland helaas onzichtbaar in Dubai. Om de toegang tot de Golf-landen te vergemakkelijken zijn we daarom een export-promotieproject gestart. Dit omvat verschillende activiteiten, waaronder specifiek marktonderzoek en ondersteuning ter plekke bij de marktintroductie. Een seminar in Nederland en een IT-missie naar de Gitex in 2013 staan ook op de agenda.

      Login om te reageren
    3. Jasper Prins schreef:
      6 december 2012 om 23:32

      Vraag Phillips eens, wellicht kun je daar je licht opsteken.
      Als we al rekening gaan houden met zo’n krottenwijk…
      Voorlopig kunnen ze er niets van en dat zal nog wel 20 jaar zo blijven.
      Uiterlijkheden verkoopt, maar brengt niets.
      Kijk maar naar je vrouw ;-D
      Sterker nog, het gras van de buurman is altijd… enz.
      Laat je niet gek maken, dat deden Sharp en HP ook, kijk nu eens waar zij staan – t.o.v. Apple en/of IBM.
      Als ik het artikel moet geloven, kunnen die gasten straks nog voetballen ook…
      Beste Peter, dat er niet veel interesse is voor cloud security in Nederland t.o.v. Dubai heeft te maken met dat die gasten er helemaal niets van begrijpen – lees: zwangerschapsgymnastiek voor mannen, daar zie je die gasten niet. Dat is cultuur, daar verander je niets aan.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs