Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Authenticatie plug-in voorkomt websitekaping

15 februari 2011 - 08:30ActueelCloud & Infrastructuur
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Twee Nederlandse studenten hebben een open source plug-in voor Firefox 4 ontwikkeld waarmee websitebezoekers via een nieuw beveiligingsmechanisme de authenticiteit van websites kunnen controleren. De methode is nodig omdat authenticatie via online certificaten, zoals tot nu toe gebruikelijk, in de praktijk onvoldoende veilig blijkt. Stagairs Danny Groenewegen en Pieter Lange van de Universiteit van Amsterdam ontwikkelden de browser plug-in tijdens een stage bij internetonderzoek-fonds NLnet.

Het authenticeren van websites is nodig, omdat kwaadwillenden websites anders kunnen kapen: door bijvoorbeeld DNS-servers te vervuilen met foutieve IP-adressen kunnen website-bezoekers worden omgeleid naar nepsites. Dat kan verstrekkende gevolgen hebben wanneer het bijvoorbeeld om sites gaat voor online bankieren. Criminelen kunnen via een nepsite dan namelijk op de achtergrond inlognamen en wachtwoorden afvangen.

Beveiligingscertificaat

Nederlandse banken adviseren hun online klanten daarom om tijdens het internetbankieren te controleren of er een slotje op de taakbalk te zien is, ten teken van de aanwezigheid van een geauthenticeerd beveiligingscertificaat. Het probleem is echter dat de aanwezigheid van zo'n slotje al lang geen garantie meer is voor de echtheid van een website. Certificaten zijn namelijk te koop, er bestaat inmiddels een overvloed aan certiferingsinstellingen, en niet elk van die instellingen voert voldoende controles uit bij de afgifte van certificaten.

'Zodra eenmaal een onbetrouwbare certificeringsautoriteit aan een browser is toegevoegd, kan deze stilletjes valide certificaten aanmaken voor elk domein op de planeet. Het is te vergelijken met een bank die geld van je bankrekening afschrijft enkel op basis van een stukje papier met het nummer van je bankrekening en een willekeurige handtekening', legt de Nederlandse directeur Michiel Leenaars van de NLnet uit.

DNSsec

De browser plug-in, die stagairs Danny Groenewegen en Pieter Lange ontwikkelden tijdens een stage aan de Universiteit van Amsterdam, authenticeert websites met behulp van het authenticatie-mechanisme DNSsec. Behalve dat deze methode een hoger niveau van beveiliging biedt, geeft het website-eigenaren bovendien de mogelijkheid om zelf te bepalen welke encryptiemethode ze gebruiken.

Het systeem dat Groenewegen en Lange ontwikkelden herkent valse certificaten door gebruik te maken van de mogelijkheden van DNSsec. Daardoor kunnen websitekapingen voorkomen worden. De open source plug-in voor Firefox 4, voor Linux, Mac OS X of Windows kan worden gedownload. Ook is er een korte uitleg voor webmasters.

Meer over

AuthenticatieBrowsersDNSFirefoxOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Eén reactie op “Authenticatie plug-in voorkomt websitekaping”

    1. ICT-er schreef:
      15 februari 2011 om 14:13

      Een goede ontwikkeling om juist DNSsec te gaan gebruiken voor de open source plug-in voor Firefox 4. Maar Firefox 4 is nog in het Beta stadium. En de plugin zelf, de Extended DNSSEC Validator, is nog in een Alpha stadium. Bovendien werkt deze plugin niet met Firefox 3.6.13, de huidige productieversie.
      Beter nog een paar nachtjes slapen dus.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet en rechter grijpen in bij Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    7 ontwikkelingen op de chipmarkt om in de gaten te houden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs