Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Standaard Windows 7 back-up volstaat niet

11 februari 2011 - 16:40ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

De standaard back-up van Windows 7 is beter dan niets, maar moet eigenlijk veel beter zijn. Dat blijkt uit een test van back-upprogramma's door Computable. Niet alleen heeft het testteam moeite met het gebrek aan gebruikersvriendelijkheid van het standaard back-up en herstelprogramma van Windows 7. Ook bleek het maken van een systeemkopie naar een netwerkvolume tijdens de test niet mogelijk, zelfs niet na herhaalde pogingen.

'De functionaliteit van het back-upprogramma van Windows 7 blijkt vrij volledig', aldus het verslag van de test. Maar 'hoewel je bestanden en hele schijven kunt back-uppen en herstellen, systeemherstel kunt uitvoeren en alles automatiseren, heeft Microsoft wat steken laten vallen bij de gebruikersvriendelijkheid van het standaard back-up- en herstelprogramma van Windows.'

'Zo maakt de software een strikt doch nodeloos onderscheid tussen lokale stations en netwerkshares. Ook al heb je van die laatste een driveletter, dan nog kun je die niet gebruiken. Nee, je moet het hele unc-pad met de juiste autorisatie zelf invullen. De herstelfunctionaliteit heeft hetzelfde probleem. Als je maar één bestand uit een back-up op een netwerkdrive moet hebben, duurt het daardoor even voordat je die te pakken hebt. Dat is tijdsverlies, ook al duurt de eigenlijke restore van dat ene bestand minder dan een seconde.'

Systeemkopie van netwerkvolume

Daarnaast bleek het maken van een systeemkopie naar een netwerkvolume tijdens de test niet mogelijk. 'Steeds als we het probeerden, kregen we nadat de software nauwelijks een gigabyte had gekopieerd een foutmelding van Windows 7 met de melding dat onze netwerkverbinding was verbroken. Dat klopt uiteraard niet, want omdat Windows 7 tijdens de test in een virtuele machine draaide op de machine die ook het netwerkvolume deelde, kwam in deze test geen fysieke netwerkverbinding aan te pas. Het gaat om een oude bug in de netwerkfunctionaliteit van Windows 7 die we al vaker zijn tegengekomen.'

'De standaard back-up van Windows is beter dan niets, maar zou eigenlijk veel beter horen te zijn', concludeert het testteam. 'Microsoft zou zich kunnen spiegelen aan Apple, dat wel een volwaardig en goedwerkend standaard back-upsysteem voor Mac OS X-werkstations heeft in de vorm van het onvolprezen Time Machine.'

Meer lezen

Lees hier de hele test

Meer over

Back-upBesturingssystemenStorageWindows 7

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondData & AI

    Noodzakelijke bescherming bij calamiteiten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eind 2011 gebruikt 42 procent PC’s Windows 7

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gebruikersprofiel is zorg bij Windows 7-migratie

    13 reacties op “Standaard Windows 7 back-up volstaat niet”

    « Oudere reacties
    1. bvdl schreef:
      17 februari 2011 om 11:01

      Helaas kun je met timemachine ook niet zomaar naar een netwerkshare backuppen. En natuurlijk heb je dan ook credentials nodig!

      Login om te reageren
    2. Hans schreef:
      21 maart 2011 om 03:16

      Hier koop ik dus niks voor. Allerlei minpunten over backups in Windows, maar geen enkele oplossing of tip. Duidelijk Nederlands gel…l. !!
      En ik blijf zitten met een probleem. Dacht echt ff dat hier ook oplossingen werden aangedragen, hier troeft men elkaar alleen maar af. Jammer van die energie beste kenners!!

      Login om te reageren
    3. ICT-er schreef:
      21 maart 2011 om 11:31

      @Hans, heb je ook gekeken naar de vijfdelige serie: Veilig back-uppen van Windows-werkstations van Computable? Daar staan een paar voorbeelden in van backup software en suggesties van anderen.
      Zie https://www.computable.nl/artikel/ict_topics/security/3769806/1276896/noodzakelijke-bescherming-bij-calamiteiten.html/

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs