Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Automatisering geautomatiseerd

21 mei 2018 - 10:15ChannelCloud & Infrastructuur
Ruud Pieterse
Ruud Pieterse

De grondslag voor automatisering was het verbeteren en digitaal ondersteunen van bedrijfsprocessen. In de loop der jaren is het management van een infrastructuur alsmaar complexer geworden. Om kosten reductive te bereiken stroomde werk door naar lage lonen. Er is een nieuwe trend in opkomst waarbij de taken verder geautomatiseerd worden en de kosten nog lager kunnen worden dan uitbesteden naar lagelonenlanden.

De trend die ik bedoel is ‘continous automation’. Het komt voor uit de DevOps praktijk. Het integreert automatisering van infrastructuur, applicaties en compliance, definieert elementen als code om makkelijker meerdere versies te beheren, te testen op verschillende omstandigheden, te veranderen wanneer nodig en op schaal toe te passen. Het is een geavanceerde benadering voor het bouwen, implementeren en beheren van software. In de infrastructuur zal deze trend verder doorgevoerd worden. De meeste tooling is gebaseerd op ‘rest api’, een manier van scripting die dusdanig eenvoudig is dat feitelijke programmering niet echt meer een langdurige exercitie is. Twitter gebruikt dit al jaren om tweet berichten te verzamelen. Door het gebruiken van templates kunnen deployments verder vereenvoudigt worden.

De automatiserings trend gaat verder dan alleen dit. Er is een trend van appliances die ook op basis van rest-apis werken die feitelijk je gehele backup kunnen overnemen. Door het verder verwerken van de data kan er een file level restore plaatsvinden van data die in een eeuwigdurende incremental is gebacked up.

Met behulp van dit mechanisme worden handmatige taken verder geautomatiseerd. Waar er nu nog x aantal beheerders voor een x-aantal servers nodig is, zal het aantal beheerders per server alleen maar afnemen.

Wat blijft er nog over? Heeft beheer nog wel een toekomst? Zoals alles in de automatisering verschuift het oude takenpakket naar een nieuwe taken pakket. Immers zal er nog steeds gecontroleerd moeten worden. Daarnaast zal er nog ingegrepen moeten worden als er iets misgaat.

De beheerder wordt in plaats van uitvoerder, meer een proces controleur. Er zullen minder beheerders nodig zijn, maar dat is evident aan automatisering.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Maak beleid van het automatiseren van beleid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs