Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

90 procent bedrijfsleven gebruikt Windows 7

05 januari 2016 - 10:093 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurComputer Plan
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Zes jaar na de officiële introductie werkt ruim 90 procent van de Nederlandse bedrijfsvestigingen met Windows 7. Daarmee is het met voorsprong het meest voorkomende besturingssysteem op pc’s van eindgebruikers. Dit blijkt uit analyse van circa drieduizend die Computer Profile de afgelopen zes maanden heeft gehouden met it-verantwoordelijken van Nederlandse bedrijfsvestigingen met vijftig of meer werknemers. Daarbij moet wel rekening gehouden worden met het feit dat bij diverse bedrijven meerdere versies van Windows draaien.

Het jongste besturingssysteem is Windows 10, geïntroduceerd op 29 juli 2015. De eerste locaties die dit systeem gebruiken, worden nu zichtbaar. Drie jaar na de introductie kent Windows 8 een penetratie van 27 procent, waar dit vorig jaar nog maar 14 procent was. Windows XP lijkt eindelijk door veel bedrijven te worden vervangen door een nieuwer systeem en de penetratie daalt dan ook van 28 procent vorig jaar naar 10 procent nu.

Windows 7

Ontwikkeling penetratie Windows 7
Ontwikkeling penetratie Windows 7

Vijf jaar na introductie is Windows 7 nog steeds het meest gebruikte platform. 90 procent van de geïnterviewde bedrijfsvestigingen werkt met deze variant. Windows Vista heeft nooit een respectabel markaandeel gehad in de Nederlandse zakelijke markt. In 2010 gaf 10 procent van de bedrijven aan hiermee te werken. In 2012 was dat al gehalveerd en op dit moment maakt nog slechts 1 procent gebruik van Vista.

Windows XP

Ontwikkeling penetratie Windows XP
Ontwikkeling penetratie Windows XP

Windows XP was de afgelopen tien jaar zonder twijfel het meest gebruikte besturingssysteem. Hoewel het systeem al in 2001 geïntroduceerd werd, maakt nog steeds één op de tien bedrijfsvestigingen gebruik van desktops of laptops die hierop draaien. Sinds het product in april 2014 ‘end of life’ ging, is het verval wel duidelijk versneld.

Windows 8

Penetratie Windows 8
Penetratie Windows 8

Binnen de commerciële sector kozen it, telecom & utilities-bedrijven het vaakst voor Windows 8. Ruim een derde van deze bedrijven maakt gebruik van dit Windows-platform. In de publieke sector lopen de segmenten overheid en onderwijs voorop wat betreft migratie naar Windows 8. Drie jaar na de introductie maakt ruim een kwart van de overheidsinstellingen gebruik van Windows 8 en binnen het onderwijs is dit zelfs ruim een derde.

Office-applicaties

Installed base Microsoft Office
Installed base Microsoft Office

Een andere belangrijke succesfactor van Microsoft zijn de Office-applicaties. In januari 2013 introduceerde Microsoft een nieuwe versie: Office 2013. Op dit moment is bijna 1 op de 5 van de Office-applicaties de nieuwste 2013-versie. Office 2010 suite wordt het meest gebruikt: bijna de helft van de geïnventariseerde applicaties betreft deze versie. Ook Office 2003 en 2007 worden nog vaak gebruikt en zijn samen goed voor zo’n 12,6 procent.

Net als op de zakelijke markt voor pc-besturingssystemen heeft Microsoft ook op de markt voor kantoorapplicaties weinig concurrenten. Met een aandeel in de installed base van ongeveer 4 procent lijkt Google hier de belangrijkste. Open source-varianten als OpenOffice en LibreOffice worden slechts beperkt gebruikt. Gezamenlijk vormen al deze toepassingen slechts ongeveer één procent van alle office-applicaties.

Meer over

BesturingssystemenWindows 10Windows 7Windows 8Windows VistaWindows XP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    3 reacties op “90 procent bedrijfsleven gebruikt Windows 7”

    1. Jurgen schreef:
      8 januari 2016 om 13:54

      Beste Sander,
      Windows 10 zal voor bedrijven wel nooit wat worden.
      Zeker niet als er een professionele IT’r aanwezig is.
      Zie: https://i.imgur.com/9DoVoix.jpg voor details.

      Login om te reageren
    2. Jan van Leeuwen schreef:
      9 januari 2016 om 11:50

      @Jurgen
      een beetje overdreven.Veel van die “botnet” programma’s laten zich gewoon uit zetten.
      Juist professionals moeten zich daar over informeren en er over schrijven.

      Login om te reageren
    3. Jurgen schreef:
      30 januari 2016 om 17:33

      Grappig is dat Jan,
      Hoe wil je dat dan uitzetten dan – met knopjes indrukken?
      Met Wireshark zie je meer als dat je denkt (dacht) dat er verstuurt wordt…

      Meekijken (onderscheppen) is voor mij met Java zo geprogrammeerd en gegevens opslaan, niet zo moeilijk hoor. Of denk je nu werkelijk dat ik dat wel kan en MS niet?

      Note: MS gaat daar niet (nog niet een keer) over schrijven. Hebben ze al gedaan in hun 12.000 woorden tellende gebruikersvoorwaarde.

      Kortom W10 – Mwa, misschien iets voor de grasmaaier en/of meisjes (IoT). Maar voor serieus gebruik, vraag het me af of mensen het werkelijk willen, zeker als ze weten (begrijpen) dat het geen Windows maar NSA is?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Online-zwendel explodeert, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs