Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Megafusie creëert kansen voor Europa

13 januari 2000 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Door de fusie van mediaconcern Time Warner en Internetaanbieder America Online (AOL) ontstaan kansen voor Europese Internet- en uitgeefbedrijven.

Dit zegt Toon den Heijer, directeur van het IT-fonds van investeringsmaatschappij Gilde. De dreigende Amerikaanse overheersing is met de megafusie nog geen feit. AOL Time Warner, zoals het gecombineerde bedrijf heet, zal de komende zes tot negen maanden vooral bezig zijn met interne integratieprocessen. De verovering van de Europese markt zal dan geen prioriteit genieten bij het nieuwe bedrijf dat een marktwaarde nadert van 300 miljard dollar.
Volgens de visie van Gilde zouden traditionele Europese bedrijven, zoals uitgeverijen, er verstandig aan doen ook allianties te sluiten met bedrijven uit het Internetdomein. ‘Zij beschikken over de contacten, marketingkracht en informatie. Dat zijn cruciale factoren voor Internetbedrijven’, aldus Den Heijer. Analisten verwachten dat Internet een steeds belangrijker kanaal wordt bij de verspreiding van nieuws, muziek, films en andere informatie.

Bertelsmann concurrent

De bundeling van AOL en Time Warner zet de Europese samenwerking van het Internetbedrijf met de Duitse uitgever Bertelsmann wel op het spel. De twee partners worden immers elkaars concurrenten. De Europese markt kent geen Internetaanbieders met een dekkende geografische spreiding en bovendien weinig vernieuwende uitgevers, op Bertelsmann na.
‘Het is lastig in te zien hoe die markt uitkristalliseert. Een Europese variant van het Amerikaanse Ebay en America Online bestaat nog niet. Die posities zijn nog open.’ Den Heijer heeft weinig fiducie in de Internetinitiatieven die Europese uitgevers momenteel zelf ontplooien. Hij ziet meer in allianties met Internetstarters. ‘Als bijvoorbeeld de VNU de wil heeft om te veranderen, waarom zouden ze dan niet samengaan met World Online?’ Dat zou volgens Den Heijer een vernieuwend uitgeefconcern opleveren met veel kansen op de Europese markt.  RV

Meer over

FusiesISP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs