Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Op de barricade (Gijs Hillenius)

25 januari 2001 - 23:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Op internet is het antwoord te vinden op bijna alle vragen. De ongeordende informatiebrij is dankzij zoekmachines bijna te overzien.

Bij doorgewinterde ict’ers staat http://www.deja.com/usenet/ boven aan het lijstje van meest gebruikte websites. Samen met Manpages en Howto’s vormt het de multitool Leatherman van alle systeembeheerders. Kosteloos is er de oplossing te vinden voor hardware- en softwarefouten, trucs voor configuratieconflicten en de juiste instellingen van dienst weigerende onderdelen. Het zijn antwoorden vergaard in nieuwsgroepen, waar collega-ict’ers met vergelijkbare problemen worstelen en oplossingen aandragen, zonder daar een cent voor te vragen.
Mediamultinationals ontwaren geldmachines in deze en gelijksoortige informatiebronnen. Met fusies en overnames zetten ze palen neer en spannen ze prikkeldraad over de informatie-prairie. Microsoft bijvoorbeeld beschermt sinds vorige maand de informatie over fouten in zijn producten auteursrechtelijk. Toeverlaat voor systeembeheerders Bugtraq kan deze informatie niet meer doorgeven.
Lang zal het niet meer duren of systeembeheerders lezen op hun scherm: "Deze zoekopdracht kost u 0,5 cent. Wilt u doorgaan?"
De ict-technologie maakt het ontstaan van de universele encyclopedie mogelijk. Dezelfde techniek schept het instrumentarium voor de inperking ervan. Het is de hoogste tijd voor een offensief van ict’ers tegen bedrijven die dreigen met octrooien en eigendomsakten. De ‘open source’-beweging weert zich flink met de General Public License, die zaken voor iedereen bereikbaar maakt. Vrij toegankelijke informatie wordt het nieuwe front.

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs