Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

C3D lanceert giga-stap in CD-technologie

04 oktober 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Amerikaanse bedrijf C3D heeft een nieuwe technologie ontwikkeld waarmee 140 gigabyte (GB) is op te slaan op een CD-achtige schijf. Dezelfde opslagmethode is te gebruiken om een opslagkaart te maken met een capaciteit van 10 GB.

Beide nieuwe opslagmedia zijn alleen te lezen en niet te beschrijven of te herschrijven – net zoals het oorspronkelijke CD-formaat en CD-rom-formaat. De gepatenteerde technologie van C3D maakt gebruik van de eigenschappen van fluorescerend incoherent licht om maximaal tien informatielagen bovenop elkaar in één schijf te verwerken. De tien lagen zijn ook gelijktijdig te lezen.
Dat is een aanzienlijke stap voorwaarts ten opzichte van de huidige optische opslagtechnieken. Een DVD (digital versatile disk) bijvoorbeeld kan per zijde 4,7 GB opslaan. Door elke kant van een DVD te voorzien van twee informatielagen, is de maximale capaciteit van 17 GB te bereiken.
C3D heeft volledig functionele prototypes gemaakt van zowel de schijf als de kaart. Het bracht deze gisteren in de openbaarheid. De nieuwe Fluorescent Multi-layer Disk-stations (FMD-stations) zijn ook compatibel met oudere opslagformaten, zoals CD, CD-R en DVD. Toekomstige tweede en derde generaties van FMD moeten meer dan 1 terabyte (1000 gigabyte) kunnen bevatten.
Het bedrijf zoekt nu partners om de technologie verder te ontwikkelen. Dit moet binnen een jaar leiden tot de beschikbaarheid van commerciële producten. Allereerst staan een tienlaags FMD-rom (140 GB), een twintiglaags FMD-kaart (10 GB) en een tienlaags FMD-worm (write once, read many) in de vorm van een chipkaart (1 GB).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs