Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Wederom fout in Intels Pentium Xeon

29 september 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intel heeft weer eens een paar steekjes laten vallen bij de productie van zijn Xeon-processoren. Die zware Pentium-varianten blijken problemen te hebben met functioneren in computers met meerdere processoren.

De 550 MHz-versie van de Pentium III Xeon blijkt in de uitvoeringen met 512 KB en 1 MB Level 2 cache-geheugen moeite te hebben met het Sabre-moederbord van Intel. Dat moederbord maakt het mogelijk acht processoren te gebruiken in een server. Wanneer die machine echter tot het uiterste wordt belast, loopt het gehele systeem vast.
De Pentium III Xeon met 2 MB cache-geheugen heeft geen last van deze fout. Intel gaat echter gewoon door met de levering van alledrie de uitvoeringen van de Xeon. De chips zijn namelijk probleemloos te gebruiken in systemen met minder processoren – en dus andere moederborden.
Bovendien stelt de leverancier dat de meeste computerfabrikanten hun servers met acht processoren uitrusten met de 2 MB cache-variant van de Pentium III Xeon. Al met al verwacht Intel dus geen financiële nadelen van deze fout.
Deze technische blunder is echter wel het zoveelste obstakel en imago-probleem op Intels pad naar zwaardere, bedrijfskritische systemen. Overigens heeft Compaq een eigen moederbord voor acht-weg servers met Pentium-processoren ontwikkeld voor zijn Proliant 8000 en 8500 servers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel brengt serverversie Nocona op de markt

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs