Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Tegenstelling

30 juli 2007 - 14:09OpinieCarrièreCBS
Rian van Heur
Rian van Heur

Steeds meer Nederlanders hebben een informaticaopleiding gevolgd, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek (CBS). Vooral het aantal opleidingen op het vlak van business en ict is gestegen. De vraag naar ict’ers groeit nog steeds. Twee weken geleden opende Computable met het artikel dat het aantal vooraanmeldingen voor ict-opleidingen opnieuw is gedaald.

Deze tegenstelling riep vraagtekens op. Niet alleen bij mijn collega’s, maar ook lezers reageerden erop. Toch staan de berichten niet per se haaks op elkaar.

De ict-sector is nog jong. Er wordt nog altijd gewerkt aan een beroepsdefinitie en de daarbij behorende competenties. Ook opleidingen veranderen nog altijd. Waren er vroeger nog de ‘harde’ ict-opleidingen, nu balanceren steeds meer opleidingen op het vlak van ict en business.

Dat het aantal mensen met een ict-opleiding toeneemt is niet bijzonder; dat heeft te maken met het volwassen worden van de sector. Bij iedere professionalisering hoort opleiding.

Hoeven we ons dan helemaal geen zorgen te maken over het bericht? Zo eenvoudig is het ook weer niet. De stijging van het aantal mensen met een ict-opleiding komt vooral doordat het aantal mensen met een ict-opleiding op mbo-niveau is gestegen. De vraag naar ict’ers is vooral naar ict’ers met een hbo-opleiding of hoger. En het aantal mensen met een dergelijke opleiding is wel gestegen, maar dat zijn er niet genoeg vergeleken met de vraag ernaar.

Wat gebeurt er met al die mbo’ers met een ict-opleiding? Sommigen komen in de ict, anderen leren door en een deel gaat werken in een andere branche. Dat laatste is jammer. We hebben iedereen met kennis van ict zo hard nodig. Maar niet iedere mbo’er kan de stap naar hbo maken. Soms is daar wat hulp bij nodig. Werken en leren op hbo-niveau is misschien een optie. Volgens het ECABO staan werkgevers echter niet altijd open om leerlingen een kans te geven. Te weinig onderliggende theoretische kennis maakt het aannemen van een leerling onaantrekkelijk.

Toch is het bijscholen van mbo’ers door werkgevers een goede oplossing. Zo komen de mensen meteen in dienst en kan de werkgever de kandidaat kneden tot een werknemer die hij graag hebben wil.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    AchtergrondCarrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs