Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cgey overweegt overname Transiciel

04 september 2003 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Cap Gemini Ernst & Young praat met de Franse branchegenoot Transiciel over een overname. Dat zou betekenen dat het vroegere UCC uit Nieuwegein weer een andere moeder krijgt.

Transiciel (een samentrekking van de Franse woorden transformer = veranderen en logiciel = software) gold lange tijd als het paradepaardje van de Franse automatiseringsbranche. In 2001 riep het financieel-economisch tijdschrift L’Expansion dit in 1991 door ex-Cap Gemini manager Georges Cohen opgerichte detacheringsbedrijf nog uit tot beste Franse bedrijf uit het afgelopen decennium. Transiciel kon ook lange tijd de crisis buiten de deur houden, maar dit jaar volgde de onherroepelijke terugslag. De ambitieuze groeiplannen voor Europa, die na de beursgang in 1998 waren aangekondigd, kwamen in gevaar. Bovendien mislukte een poging om Thales Information Systems over te nemen. Met aansluiting bij Cap Gemini Ernst & Young zou de gewenste internationalisering toch worden gerealiseerd. Voor Cgey betekent een mogelijke acquisitie een versterking van de positie op de Franse thuismarkt, waar het steeds meer marktaandeel verliest.
Transiciel neemt achter Cgey, Atos Origin, Steria en Unilog de vijfde plek in op de Franse automatiseringsmarkt met een omzet van 565 miljoen euro en 7400 medewerkers.

UCC

In 2001 nam Transiciel als onderdeel van de Europese expansieplannen het Nederlandse beursgenoteerde UCC over voor 62 miljoen euro. UCC – dat vooral bekend stond als SAP-implementator, maar tevens Oracle- en Microsoft-oplossingen, advisering en beheerdiensten aanbood, zocht een grote, financieel sterke partner. Directeur Pierre Dalmaz van Transiciel verklaarde toen tegen Computable dat UCC als merknaam voorlopig bleef bestaan, vanwege de onbekendheid van zijn bedrijf op de Nederlandse markt. Begin dit jaar kondigde UCC (204 miljoen euro omzet, 350 medewerkers) aan dat het voortaan Transiciel Nederland heet. Die naamsverandering zal van korte duur zijn, wanneer de overname van Transiciel door Cgey doorgaat. Naar verwachting zal het voormalige UCC dan opgaan in Sogeti, het op lokale markten georiënteerde detacheringsvehikel van Cgey.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs