Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Belgacom blijft in België dominant bij bedrijven

20 december 2004 - 10:32ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie
Redactie

Zeven jaar na de liberalisering van de Belgische telecommarkt blijft Belgacom bij bedrijven de dominante telecomaanbieder, zowel voor telefonie, data- en gsm-communicatie als voor internet. Dat blijkt uit de achtste eindejaarsenquête van Data News.

In opdracht van Computables Belgische zusterblad Data News heeft het onderzoeksbureau Heliview tijdens de eerste twee weken van november de ict-verantwoordelijken van 307 ondernemingen telefonisch ondervraagd. De resultaten van deze enquête zijn afgelopen vrijdag, voorzien van commentaar, in de gedrukte Data News-editie verschenen.
 
Volgens de opiniepeiling kiest 63 procent van de bedrijven voor zijn telefoondiensten uitsluitend voor Belgacom. Dat is net een procentje minder dan vorig jaar. Maar sommige bedrijven geven aan dat Belgacom toch ook nog een deel van de telefonie toegewezen kreeg, waardoor het uiteindelijke marktaandeel tot 65 procent stijgt. Bij bedrijven met tweehonderd tot vijfhonderd werknemers loopt dat zelfs op tot 70 procent. Zo'n 13 procent van de respondenten wil volgend jaar overschakelen naar een andere operator.
 
Op het vlak van mobiele telefonie verliest Belgacom-dochter Proximus 4 procent aan concurrent Mobistar, die 33 procent van de respondenten heeft kunnen overtuigen. Toch kiest nog steeds 73,5 procent van de ict-managers uitsluitend voor Proximus. Base blijft een beperkte speler op de bedrijvenmarkt met 4 procent. (heel wat ondernemingen hebben twee gsm-operatoren in huis waardoor het totaalcijfer boven de 100 procent komt).
 
Wat de internetdiensten betreft, torent Belgacom (Skynet) met een marktaandeel van 43 procent hoog boven alle andere internetdienstenleveranciers uit. Dat betekent voor Belgacom slechts een lichte stijging (1,5 procent) ten opzichte van vorig jaar, maar de concurrentie is sterk versnipperd. 8 procent van de ict-managers wil volgend jaar van internetdienstenleverancier veranderen, vooral wegens goedkopere tarieven, maar ook wel voor een betere service. .
 
Ook op het vlak van datanetwerken staat Belgacom sterk, met een marktaandeel van 42,5 procent. Hier is de concurrentie ook verdeeld. 13 procent van de respondenten wil volgend jaar voor een alternatief kiezen.
 

Meer over

GSMTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Versatel staakt onderhandelingen met Belgacom

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs