Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Minder pc’s dit jaar onder de kerstboom

22 november 2004 - 12:00ActueelInnovatie & TransformatieGartner
Redactie
Redactie

Marktanalist Gartner voorspelt dat consumenten de komende eindejaarsperiode minder pc's zullen kopen dan aanvankelijk verwacht. Dat komt door de stijgende concurrentie van andere digitale, meer entertainende toestellen.

In het vierde kwartaal zullen wereldwijd bijna 52 miljoen pc's over de toonbank gaan. Dat is een stijging met ruim 10 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, aldus Gartner. Een flinke groei dus, maar dat is vooral te danken aan de sterke verkoop in de zakelijke markt. Consumenten zullen de komende eindejaarsperiode minder pc's kopen dan Gartner eerder had voorspeld, omdat velen zullen kiezen voor digitale vrijetijdsproducten.
 
“Pc's zijn niet alleen weinig mobiel, maar ze bieden de consument ook geen onweerstaanbare nieuwe mogelijkheden. De thuisgebruiker is daardoor ook minder snel geneigd om zijn oude pc te vervangen door een nieuw exemplaar”, zegt Gartner-analist George Shiffler. Door dat ontbreken van 'onweerstaanbare' nieuwe mogelijkheden bij pc's, wordt het groeiende aanbod van digitale vrijetijdsproducten, zoals tv's met vlakke schermen, nog aantrekkelijker. “Veel grote pc-producenten bieden nu ook dergelijke producten aan, en heel wat consumenten zullen hun eindejaarsbudget liever daaraan besteden dan aan pc's”, aldus Gartner-analist Kiyomi Yamada.
 
De minder sterke pc-verkoop aan consumenten in het vierde kwartaal, zal het totale cijfer voor 2004 naar beneden halen. Gartner voorspelt nu voor heel 2004 een wereldwijde pc-verkoop van 182,7 miljoen exemplaren. Dat betekent een groei van 11,4 procent ten opzichte van 2003. Eerder voorspelde Gartner nog een groei van 13 procent. Ook de tegenvallende pc-verkoop aan consumenten in het voorbije derde kwartaal, draagt bij tot die verlaging van de groeivoorspelling.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Groei van de pc-markt piekt in 2004

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs