Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

HP herstelt in afgelopen kwartaal

17 november 2004 - 10:21ActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.
Jasper Bakker
Jasper Bakker

HP heeft in het afgelopen kwartaal zijn financiële resultaten weer op orde gekregen. Nadat de cijfers van het fiscale derde kwartaal tegenvielen toont de nu afgesloten vierde periode herstel.

Het computerbedrijf boekte in het vierde kwartaal 1,09 miljard dollar netto winst op 21,4 miljard dollar omzet. Hiermee overtreft HP de voorspellingen van financieel analisten, die hun verwachtingen onlangs enigszins naar beneden hadden bijgesteld. Een jaar eerder waren de resultaten respectievelijk 862 miljoen en 19,9 miljard dollar.
 
In het derde kwartaal dook HP onder de verwachtingen van Wall Street. Het boekte toen 586 miljoen winst op 18,9 miljard dollar omzet. HP weet die winstdip aan interne kwesties: slechte uitvoering (execution) en problemen bij de implementatie van een nieuw orderverwerkingssysteem.
 
Dit kostte toen drie topmensen hun baan: hoofd enterprise-verkoop Peter Blackmore, hoofd dienstverlening Jim Milton en algemeen directeur Kasper Rorsted die verantwoordelijk was voor de computertak in Emea (Europa, Midden-Oosten en Afrika). Rorsteds opvolger is Bernard Meric, die voorheen de printerdivisie leidde. Mernic zegt dat de interne problemen nu zijn opgelost en dat HP ook groei boekt in de diverse markten waarin het actief is.
 
“Alle divisies boeken nu weer winst, behalve de softwaregroep maar dat was verwacht.” Het bedrijf heeft als doel dat zijn software-activiteiten kiet moeten draaien in het vierde kwartaal van – het zojuist begonnen – boekjaar 2005. Meric ziet HP herstellen en zegt dat het harder zal groeien dan de markt, met name op het gebied van pc's. Hij durft echter nog niet van een algeheel it-herstel te spreken. “De bedrijfsmarkt trekt nu wel wat aan, maar de consumentenmarkt is nog onduidelijk; het vertrouwen is daar erg laag.”
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Nieuwe HP-ceo verkocht NCR-aandelen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    HP-cfo vangt 3 miljoen voor interim-leidersschap

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs