Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

CHS trekt zich goeddeels terug uit Europa

26 december 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Computerdistributeur CHS Electronics verkoopt een groot deel van zijn Europese activiteiten voor elf miljoen dollar aan een eigen groep managers, geleid door operationeel directeur Mark Keough.

Deze management-uitkoop bevrijdt CHS van een lange-termijn schuldenlast van ongeveer 250 miljoen dollar. Het krijgt een belang van tien procent in de nieuwe, onder de werknaam Newco opererende onderneming. De verkochte activiteiten waren goed voor zo’n 40 procent van de omzet van CHS. De Duitse en Oostenrijkse onderdelen vallen buiten de overeenkomst, omdat een meerderheid van de aandelen van deze vestigingen reeds in oktober in handen van het lokale management is gekomen. Ook de in 1996 overgenomen Duitse, in surseance verkerende distributeur Frank & Walter, staat los van de deal.
CHS trekt zich niet totaal terug uit Europa. Zo behoudt de computergroothandel het centrale, SAP R-3-gestuurde distributiecentrum in Helmond. CHS ziet voor het centrum een belangrijke rol weggelegd in de verspreiding van de via Internet bestelde artikelen. CHS heeft daarvoor de werkmaatschappij CHSE.com in het leven geroepen. Daarnaast blijft het samen met de Zuidkoreaanse PC-bouwer Trigem Computer eigenaar van de joint venture The PC Way, een Europese PC-assembleur.
Het noodlijdende CHS leed in het afgelopen derde kwartaal een verlies van 225 miljoen dollar op een vier procent gezakte omzet van 2,1 miljard dollar. Het bedrijf verkeert duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. Naast alle organisatorische en financiële verwikkelingen hangt de distributeur nu ook allerlei juridische rampspoed boven het hoofd. Zo heeft het een onderzoek naar witwaspraktijken en het overtreden van exportregels van het Amerikaanse handelsdepartement aan de broek gekregen. Het departement stuurt aan op een schikking van vijfentwintig miljoen dollar. Verder heeft vervoerder DHL Airways een rechtszaak aangespannen tegen CHS, waarin het 3,1 miljoen dollar schadevergoeding eist. Een Europees onderdeel van de groothandel zou verscheepte goederen hebben ondergewaardeerd, waarna DHL een belasting-naheffing kreeg van de Nederlandse douane. Daarbovenop dreigt distributeur SIS International met een gang naar de rechter. Het bedrijf zegt nog een bedrag van 70,4 miljoen dollar van CHS tegoed te hebben voor de overname van 80 procent van de aandelen in februari 1998.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Lucanet speelt in op nieuwe KvK-verplichting, geslaagde test laserlink tussen vliegtuig en satelliet (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Eindhovense ai-chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen op

    Innovatie & Transformatie

    Doorbraak ASML: krachtiger EUV-lichtbron verhoogt chipproductie fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs