Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Detron voorziet ICT-dienst Utrecht van Mitel

26 september 2013 - 11:16ActueelCloud & InfrastructuurDetronMitel Networks
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

De regionale ICT-dienst Utrecht (RID) kiest Detron ICT & Telecom Groep voor de vernieuwing van zijn telecomomgeving. Detron zal Mitel-technologie implementeren bij de RID Utrecht. Hierdoor gaan ruim 1800 medewerkers van zes gemeenten en een sociale dienst rond Utrecht gebruikmaken van een private cloud-omgeving op basis van unified communications van Mitel.

De RID zet MiVoice Business in als het centrale telefonieplatform voor de zes gemeenten, een sociale dienst en de RID zelf. De contactcenters van deze organisaties gaan gebruikmaken van MiContact Center. Er zal een mix van Mitel IP-toestellen gebruikt worden. De gekozen oplossing maakt vast-mobiel integratie en centralisatie van de contactcenters in de toekomst mogelijk.

Aanbestedingstraject

De keuze voor Detron kwam tot stand na een aanbestedingstraject. De RID sprak met vijf verschillende partijen over de meeste verstandige route voor integratie en vernieuwing van de nieuwe centrale telecomomgeving. De RID beschikt over een mix van technologieën met verschillende leeftijden, technieken en merken. Detron gaf voor die mix de beste oplossing.

Belangrijkste reden om te kiezen voor het gebruik van Mitel-technologie was de flexibiliteit van het centrale platform. Voor elke gemeente kan er een ‘virtuele’ omgeving worden opgezet die voldoet aan hun eigen wensen en eisen. Daarnaast gebruikten drie van de zes gemeenten al Mitel-technologie.

Gefaseerde uitrol

De RID verzorgt de ict voor de gemeenten Baarn, Bunnik, De Bilt, Soest, Utrechtse Heuvelrug, Wijk bij Duurstede en de Regionale Sociale Dienst Kromme Rijn Heuvelrug. Het telecomproject zal het komende jaar gefaseerd worden uitgerold bij de verschillende organisaties.

‘De aanbesteding bij de regionale ICT-dienst Utrecht was voor ons een hele uitdaging, omdat de technologie van zeven verschillende partijen samengevoegd moest worden’, zegt Detron-ceo George Banken. ‘Gezamenlijk zijn we gekomen tot een aanpak voor de centralisatie van telecomvoorzieningen. We zien een trend dat steeds meer gemeenten in Nederland hun ict-omgevingen centraliseren om zo te profiteren van de schaalvoordelen die dit biedt.’

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Detron integreert HP en Mitel in de cloud

    vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelCloud & Infrastructuur

    RID Utrecht ligt in de clinch met Canon

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    Pathé verlengt ICT-contract met Detron

    Eén reactie op “Detron voorziet ICT-dienst Utrecht van Mitel”

    1. Maarten Oberman schreef:
      28 september 2013 om 22:24

      uit het artikel:De aanbesteding bij de regionale ICT-dienst Utrecht was voor ons een hele uitdaging,

      Dit klinkt toch niet erg hoopgevend voor Detron. Wat in het artikel geschetst wordt aan oplossing is 20 krentenbollen in een dozijn werk in de markt. Dat is toch wat anders dan dat de leverancier het een uitdaging vind.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs