Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

F5-onderzoek: storagevirtualisatie is sterke groeimarkt

09 mei 2008 - 11:10ActueelCloud & Infrastructuur

De markt voor storagevirtualisatie zal sterk blijven groeien, volgens F5 Networks. Dit komt voornamelijk door de stijging van de arbeidskosten en schaarste bij IT personeel en de zorgen over betrouwbaarheid en prestaties. Dit is de belangrijkste conclusie uit een onderzoek van F5 Networks.

Belangrijkste resultaten van het F5-onderzoek
· Van de Europese respondenten in dit onderzoek beschikt 28 procent over ten minste één petabyte aan gegevensopslag in datacenters (acht procent heeft één exabyte* of meer). Het gemiddelde is 51-100 terabytes per datacenter.
· In Europa zal storagevirtualisatie de komende twee jaar met 65 procent groeien (37 procent van de respondenten heeft op dit moment al een oplossing voor storagevirtualisatie).
· De behoefte aan heterogene opslag (80 procent van de respondenten) en plannen voor documentgebaseerde opslag (70 procent) zijn bij Europese bedrijven de belangrijkste redenen om storagevirtualisatie te implementeren.
· Van de Europese respondenten heeft 37 procent geen plannen om data onder te brengen in datacenters. Dit terwijl deze respondenten aangeven dat kosten en stroomverbruik de belangrijkste problemen van dataopslag zijn.
· De huidige gebruikers van storagevirtualisatieoplossingen zijn zeer enthousiast over de toegevoegde waarde van virtualisatie van dataopslag voor hun bedrijf; 93 procent van alle Europese bedrijven geeft aan ten minste een of meer doelstellingen te hebben behaald, die aan het begin van het project zijn gesteld (doelen waren onder andere kostenreductie en verlaging van het aantal arbeidsuren gerelateerd aan storage).

"Dit onderzoek bevestigt wat onze klanten en partners uit ervaring al weten", zegt Fred Noordam, Country Manager Nederland bij F5. "IT-managers zijn het stadium voorbij van aftasten, ze zijn nu bekend met de echte voordelen van de huidige storagevirtualisatieprojecten."

Het onderzoek is uitgevoerd onder 324 IT-afdelingen van middelgrote en grote ondernemingen in de Verenigde Staten en Europa. Van de 324 aangeschreven afdelingen reageerden er 211 in de Verenigde Staten, 68 in het Verenigd Koninkrijk, 16 in Duitsland en 29 in andere Europese landen.

Aanvullende informatie is te vinden op: www.f5.com/pdf/news/20080404-state-of-storage-virtualization.pdf.

Meer over

DienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs