Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SAP wil meer indirect zaken doen

07 mei 2008 - 05:293 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie

SAP’s PartnerEdge-programma gaat een centrale rol spelen in de verdere strategie van SAP. De vendor heeft aangegeven meer zaken te willen doen via zijn partnerkanaal. Vooral het mkb is daarin een speerpunt. Het Amerikaanse Channelweb sprak tijdens Sapphire 2008 met Joerg Jung, hoofd van SAP’s wereldwijde partnerorganisatie.

Er zijn wereldwijd zo’n 2.500 var’s bij PartnerEdge aangesloten. Het programma is in mei 2005 geïntroduceerd. Business Objects, dat in januari door SAP is overgenomen, bracht een extra 2.000 resellers met zich mee. Die zijn al in het programma ondergebracht. SAP-resellers werken voornamelijk met de applicaties binnen SAP BusinessOne en SAP Business All-in-One, bedoeld voor bedrijven met 100 tot 500 en 500 tot 2.500 werknemers, respectievelijk.

Nu geeft Jung aan dat wereldwijd zo’n 2.400 service partners en 1.700 isv-partners ook zullen worden uitgenodigd zich bij PartnerEdge aan te sluiten. Vanuit Business Objects komen nog eens 75 service- en 75 isv-partners in aanmerking. Onlangs kwam SAP ook al met tien nieuwe partnerships, indicatie dat het bedrijf zijn indirecte strategie serieus neemt.

Het Amerikaanse Channelweb bericht verder dat SAP een programma zal introduceren om te certificeren dat oplossingen die technologiepartners ontwikkelen voor Business Objects naadloos integreren.

Onlangs introduceerde SAP een lead-programma waarmee iedere solution provider, ook die niet in PartnerEdge zitten, beloond worden voor het doorgeven van leads aan SAP. Daarmee hoopt SAP ook nieuwe kandidaten voor PartnerEdge te kunnen identificeren.

Patricia Hume, senior vice president SME indirect channel bij SAP, geeft aan dat SAP bezig is nieuwe overeenkomsten te sluiten met IBM en HP, binnen SAP’s strategie om uit te breiden in de mid-market. Met HP zal SAP voorgeïnstalleerde software leveren, Business All-in-One en de SAP MaxDB database, voor HP BladeSystem c3000 en ProLiant servers. De systemen bevatten netwerken, storage, energie, verkoeling en databeheer in één pakket, aldus Darlene Johnson, HP development manager. De systemen zullen voornamelijk via partners worden verkocht. Door complete bundels te verkopen maakt de vendor bij partners de handen vrij om zich meer op value-added services zoals consulting, op maat maken en training te richten, meent ze.

Met IBM is SAP drie mogelijke bundels aan het evalueren, gebaseerd op IBM Power Systems, System x en BladeCenter servers. Hier gaat het om assemblage van geintegreerde bundels met Business All-in-One, Novells SUSE Linux en IBM DB2 of SAP MaxDB database.

Volgens Hume komt SAP ook met een PartnerEdge-track voor zijn Business ByDesign on-demand applicaties. Volgens CEO Henning Kagermann houdt SAP de uitrol van Business ByDesign nog even tegen om meer tijd te nemen om zijn SaaS-model te ontwikkelen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs