Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

HDS en FileTek leveren archiveringsoplossing voor Europese regelgeving dataretentie

10 juli 2007 - 18:543 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurHDS

Hitachi Data Systems (HDS), wereldwijd leverancier van service oriented storage-oplossingen, levert samen met FileTek een archiveringsoplossing waarmee bedrijven kunnen voldoen aan de EU Data Retention Directive. Het Content Archive Platform-StorHouse is specifiek ontworpen om tegemoet te komen aan de nieuwe eisen die de Europese Unie stelt aan de opslag en beschikbaarheid van telefonie- en internetgegevens.

De nieuwe regelgeving moet bijdragen aan de strijd tegen terrorisme en georganiseerde misdaad. Organisaties die elektronische communicatiediensten leveren zoals telecombedrijven en Internet Service Providers (ISP's), moeten vanaf september gegevens hierover registreren en opslaan. Het gaat hierbij om vaste en mobiele telefonie en communicatie via het internet. Iedere lidstaat mag zelf bepalen hoe lang de data opgeslagen moet worden, met een minimum van zes maanden tot een maximum van twee jaar.

Dagelijks miljard Call Detail Records

Het nieuwe product is een combinatie van het Hitachi Content Archive Platform en de FileTek StorHouse archiveringsoplossing. Hitachi Content Archive Platform-StorHouse voldoet volledig aan de eisen van de Data Retention Directive waarvoor organisaties die elektronische communicatiediensten leveren, call detail record (CDR) moeten registreren en opslaan. Een CDR bevat informatie zoals de duur en het tijdstip van de communicatie en de locatie waar degenen die met elkaar communiceren zich bevinden. De inhoud van de conversatie wordt echter niet vastgelegd. Geschat wordt dat door de nieuwe regelgeving dagelijks een miljard CDR's geregistreerd en opgeslagen moeten worden.

Hitachi Content Archive Platform-StorHouse kan CDR's in originele vorm bewaren waardoor integriteit is gewaarborgd. De beveiliging wordt onder meer gegarandeerd door encryptie. De oplossing is gebaseerd op open standaarden en kan daardoor makkelijk geintegreerd worden in bestaande en toekomstige archiveringsoplossingen.

"In de meeste lidstaten is er nog maar weinig tijd over om te voldoen aan deze Europese regelgeving", zegt Michael Väth, senior vice president en general manager van Hitachi Data Systems EMEA. "We denken dat telecombedrijven en ISP's verheugd zijn dat er nu een oplossing is die specifiek is ontworpen om tegemoet te komen aan de compliance-eisen. Daarbij kan het ook snel en eenvoudig worden geimplementeerd."

Bill Loomis, CEO van FileTek: "Het gecombineerde product biedt een kosteneffectieve manier om te voldoen aan de EU-richtlijnen. Daarbij kan Hitachi Content Archive Platform-StorHouse telecomproviders stimuleren te evalueren hoe zij hun data opslaan en beheren. Het biedt een strategie om CDR's te archiveren en aparte stand alone archiveringsystemen (nu nog ingezet voor verschillende bedrijfsonderdelen), te consolideren. Dit betekent hoge beschikbaarheid en toegankelijkheid van data en een verbetering van de informatielevenscyclus."

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Optics11 haalt miljoenen op voor beveiliging zeekabels

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: WBSO populair bij ict-bedrijven, 6 cloudtrends Gartner, EU-alternatief voor CVE-database VS

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs