Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Google koopt Amerikaans voicemailbedrijf

04 juli 2007 - 08:59ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Redactie Computable/Emerce
Redactie Computable/Emerce

Google zet zijn eerste stappen op de telefoniemarkt met de overname van het Amerikaanse bedrijf GrandCentral. Met name zakelijk gebruikers van Googles diensten beschikken over een paar maanden over een ‘schakelkast’ waarmee ze bepalen waar ze telefoongesprekken van wie ontvangen.

Naar verluidt betaalt Googles rond de 50 miljoen dollar om het Amerikaanse bedrijf GrandCentral over te nemen. GrandCentral werd in het najaar van 2006 opgericht, mede met 4 miljoen financiering van Minor Ventures. Google verhuist de nieuwe technologie momenteel naar zijn eigen servers. Nieuwe gebruikers kunnen zich tijdelijk niet aanmelden voor de telecomdienst.

Gisteren maakte Google bekend het enkel in Amerika werkende bedrijf te kopen.

GrandCentral is een gratis webdienst waarbij geregistreerde gebruikers één telefoonnummer toebedeeld krijgen. Dat nummer kan vervolgens aan alle zakelijke en prive telefoonnummers van de gebruiker worden gekoppeld. Op een website geeft de gebruiker aan welk binnenkomend telefoontje naar welk toestel moet worden doorgeschakeld, of eventueel direct in een voicemailbus moet eindigen. Daarnaast biedt de webdienst verschillende vormen van personalisatie voor de aangesloten telefoons.

Hendrik Rood van telecomadviseur Stratix reageert tegenover Emerce: "In feite zie ik hier niets bijzonders aan. Het lijkt op de ‘universal personal telephone services’ waar al sinds vorige eeuw over gesproken wordt. Het lijkt me sterk dat ze dit over de hele wereld uit gaan rollen."

De telecomspecialist signaleert dat het Google mogelijk te doen is om een geraffineerde gebruikersinterface. Ook sluit hij niet uit dat het bedrijf al vanaf de oprichting is opgebouwd om aan Google te worden verkocht.

Op verscheidene weblogs wordt erop gespeculeerd dat Google GrandCentrals diensten zal integeren met de ’telefoniediensten’ van Google Talk. Een directe koppeling tussen Gmail en de telefoon- en voicemaildienst sluiten de speculanten ook niet uit.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cisco koopt voor 31 miljoen dollar Orative

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft integreert communicatieoplossingen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Xs4all biedt VoIP-koppeling naar telefonienetwerk

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Linspire-topman komt met Skype-concurrentie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    gPhone geen smartphone maar besturingssysteem

    Eén reactie op “Google koopt Amerikaans voicemailbedrijf”

    1. Maarten schreef:
      6 juli 2007 om 07:40

      Related: ENUM.NL van SIDN – persoonlijke ID voor zowel telefoon als mail als icq, msn, etc…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs