Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Data tonen dat vrouwen mannen kunnen leren hoe ze moeten beleggen

8 maart 20233 minuten leestijdFinanciële dienstverlening

Net op tijd voor Internationale Vrouwendag geeft Trade Republic, Europa’s grootste spaarplatform, inzicht in het spaar- en beleggingsgedrag van vrouwen in Nederland. In een moeilijke marktomgeving, gekenmerkt door hoge inflatie, hoge rente en recessiezorgen, hebben vrouwen gemiddeld meer succes met beleggen dan mannen. Zij beleggen op een verantwoordelijke manier door meer ETF’s te gebruiken en minder frequent te handelen dan mannen.

Voor Internationale Vrouwendag analyseerde Trade Republic de klantgegevens van 2022 in Nederland, met bijzondere aandacht voor de beleggingskeuzes van vrouwen tijdens de turbulente marktperiode. Terwijl de S&P 500 2021 afsloot met een positieve performance van ongeveer 27%, kelderde deze het jaar daarop met bijna 19%, wat van spaarders sterke zenuwen en uithoudingsvermogen vroeg. Interessant is dat vrouwen in 2022 op bijna alle geanalyseerde gebieden beter presteerden dan mannen en het goede voorbeeld gaven met beter risicobeheer.

Uit de gegevens van Trade Republic blijkt dat vrouwelijke beleggers vaker winst maakten dan mannen. Vrouwen handelden doorgaans 20% minder vaak en ze hadden 37% meer ETF’s in hun portefeuille, wat wijst op volwassenheid bij het beleggen en een minder impulsieve benadering van marktbewegingen.

Vrouwen toonden ook minder belangstelling voor volatiele activa zoals cryptomunten en hielden doorgaans meer cash aan (+11%) dan mannen, wat wijst op een conservatievere benadering voor het genereren van rendement. Deze trend is nog meer uitgesproken bij jonge vrouwelijke beleggers (18 tot 25 jaar) en versnelt in 2023 met de invoering door Trade Republic van een jaarlijkse rente van 2% op niet-geïnvesteerde gelden.

Deze conclusies kon Trade Republic niet alleen in Nederland trekken: ook in Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk maken vrouwen meer winst, terwijl in Spanje mannen vaker succesvol zijn.

“Op basis van onze gegevens kunnen we duidelijk zien dat vrouwen zelfs in uitdagende tijden, die werden gekenmerkt door stijgende rentetarieven en recessiezorgen, niet alleen consequent blijven sparen, maar hun spaaractiviteiten nog verder uitbreiden”, zegt Matthias Baccino, Country Manager France & Benelux van Trade Republic. “Ze hebben met name hun aandeel in ETF’s aanzienlijk verhoogd en richten zich op het vergroten van hun spaargeld op de lange termijn. Hieruit blijkt dat vrouwen met meer vertrouwen en gezond verstand handelen om de onzekerheid op de kapitaalmarkten het hoofd te bieden.”

In 2022 investeerden vrouwen gemiddeld 37% minder geld dan mannen, blijkt uit de gegevens van Trade Republic. Dit zou het resultaat kunnen zijn van een voorzichtiger benadering van turbulente markten, of waarschijnlijker de alarmerende weerspiegeling van inkomensongelijkheid.

Uit de cijfers van Trade Republic blijkt dat er de afgelopen jaren in Nederland een nieuwe generatie vrouwelijke spaarders is opgestaan. Zij beleggen meer gediversifieerd en duurzamer dan mannen, en zijn daardoor succesvoller.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    ActueelData & AI

    Cyberverzekeringen schieten tekort terwijl risico’s groeien

    Contract ondertekenen
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Capgemini koopt Nederlandse dochter Delta Capita Group

    Rabobank
    ActueelData & AI

    Ai helpt geplaagde Rabobank in strijd tegen witwassen

    Touwtrekken duel strijd gevecht battle
    OpinieFinanciële dienstverlening

    Opensource en eigendom vormen geen culturele strijd

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Topicus lanceert bankingplatform: Akkuro

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs