Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Uitbesteding bedreigt VS’

23 oktober 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Topman Andy Grove van Intel uit zijn bezorgdheid over de Amerikaanse ict-industrie en daarmee het econmische herstel van de Verenigde Staten. Hij waarschuwt dat de software- en dienstverleningssectoren eenzelfde lot dreigt als de Amerikaanse staal- en halfgeleiderindustrie.

Grove voorspelt dat uitbesteding van software-ontwikkeling en dienstverlening naar goedkopere landen als China en India de Amerikaanse ict-industrie veel banen én marktaandeel zal kosten. Volgens de Intel-topman kan dit leiden tot eenzelfde leegloop als die eerder de Amerikaanse staal- en halfgeleiderindustrie heeft getroffen.
De staalsector in de VS is gezakt van 90 procent marktaandeel naar 10 procent en is nooit hersteld. De halfgeleiderindustrie ondervond begin jaren tachtig plotselingen concurrentie van goedkope en goede Aziatische productie en is toen gezakt van 90 naar 40 procent. Strenge handelsovereenkomsten en overheidsmaatregelen hebben een herstel en stabilisatie op 50 procent mogelijk gemaakt, aldus Grove.
Hij roept dan ook de regering van de VS op maatregelen te treffen en beleid op te stellen. "Er is nu simpelweg geen beleid op dit gebied", verwijt hij de overheid. De Intel-topman sprak deze sombere woorden via satellietverbinding op de Global Tech Summit van de Business Software Alliance (BSA) die vorige week plaatsvond in Washington.
Hij erkende daarbij het feit dat ook Intel zelf veel werk overzees uitbesteed, maar zegt dat ondernemingen – bij gebrek aan overheidsactie – toch voor kostenbesparingen moeten kiezen. Volgens schattingen kost software-ontwikkeling in een land als India tweederde tot vijfzesde minder dan in de VS.

Goed kwartaal

Desondanks boert Intel vooralsnog goed: de midden vorige week vrijgegeven financiële resultaten overtreffen zelfs de vorige maand geuitte verhoogde verwachtingen. De processorproducent heeft zijn derde kwartaal afgesloten met 7,8 miljard dollar omzet, terwijl analisten 7,7 miljard hadden voorspeld.
Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar is de omzet met 20 procent gestegen. In verhouding tot het tweede kwartaal van dit boekjaar is de omzetstijging 15 procent. De winst kwam voor het derde kwartaal uit op 1,7 miljoen dollar, wat een stijging van respectievelijk 142 en 85 procent vertegenwoordigt.
"Intel heeft dit kwartaal uitstekende resultaten geboekt, dankzij de wereldwijde kracht in onze computer-gerelateerde bedrijfsactiviteiten", zegt ceo Craig Barrett. Hij doelt daarmee op de verkoop van pc-processoren en -chipsets. "Ons besluit om sterk te investeren in de recessie levert ons nu tweecijferige omzetgroei op."
Barrett is optimistisch over Intels positie om direct te kunnen reageren op groei. Zodra die tenminste plaatsvindt. Over het verwachte tijdstip daarvoor durft de topman nog altijd geen voorspellingen te doen. "Onze strategie blijft ongewijzigd: investeren in ultramoderne productiecapaciteit en het ontwikkelen van innovatieve nieuwe producten." De totale bestedingen aan onderzoek en ontwikkeling komen voor het hele jaar 2003 uit op 4,3 miljard dollar. Eerder was dit geschat op 4,2 miljard dollar.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Massa-ontslagen bij Meta en Microsoft als gevolg van ai

    John Ternus ceo Apple
    Carrière

    John Ternus volgt Tim Cook op als Apple-ceo

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    Carrière

    OR kan als Chinese Muur werken

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Carrière

    UWV benoemt nieuwe cio en cto

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs