Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Mobiele vloek

28 oktober 2004 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Roger Slangen
Roger Slangen

Drie jaar geleden reed een testteam van Datanews en Computable in België en Nederland rond om eens te peilen in hoeverre draadloze netwerken beveiligd waren tegen inbreuk van buitenaf.

Gezeten in een auto met apparatuur reed men door woonwijken en langs bedrijfsterreinen. De resultaten waren verbijsterend want inbreken op een netwerk, ook bij bedrijfsnetwerken, bleek vaak enkel een kwestie van de juiste apparatuur en wat volharding. Deze wardriving-test werd recent herhaald. Conclusie: inmiddels hebben bedrijven hun netwerken goed afgeschermd tegen inbraakpogingen op hun draadloze infrastructuur. Dat het percentage aangetroffen onbeveiligde netwerken desondanks nog steeds zorgwekkend is, komt door de brede verspreiding bij privé-gebruikers. Het kost weinig en dus wil iedereen het.
De zegeningen van draadloos zijn alom bekend, maar de vloek die erop rust krijgt minder aandacht. Het was onveilig en te traag, zo hoorden we jaren geleden. Maar inmiddels is de beveiliging tegen bedreigingen van buitenaf vrij behoorlijk. De snelheid laat overigens, zeker bij grotere bestanden, nog steeds te wensen over.
De nieuwe bedreiging komt van binnenuit. Iedere zichzelf respecterende ict’er, manager of anderszins belangrijk personage moet met een Blackberry of toch op zijn minst een ‘ordinaire’ pda kunnen pronken. En notebooks zonder ‘wireless’ moet je met een lantaarntje zoeken. Dagelijks lopen er bij een grote organisatie honderden personeelsleden met mobiele apparaten in en uit – een gevaar dat moeilijk in te dammen is. Data die op het werk op een pda, Blackberry of notebook terechtkomen, kunnen dan later, als men op pad is, vaak gemakkelijk worden onderschept. Blue bugging (het opvissen van info uit bijvoorbeeld mobiele telefoons via het bluetooth-protocol) haalde laatst nog de tv-actualiteitsrubrieken. Kwaadwillenden kunnen zelfs een sms versturen via de bluetooth-telefoon van iemand anders.
Mobiel? Een zegen en een vloek. < BR>

Meer over

NetwerkbeheerNetwerkenWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs