Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft en Justitie eisen beiden overwinning op

04 maart 1999 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Microsoft en het Amerikaanse ministerie van Justitie maakten, net als twee boksers na de laatste gong, beiden een vreugdegebaar, toen de laatste getuige vorige week de rechtbank had verlaten.

De opponenten zijn overtuigd van de overwinning. Berichten dat Microsoft de zaak zo goed als verloren heeft, komen misschien wel te vroeg. Natuurlijk verleidt de aanvang van het reces tot prognoses van de uitspraak van rechter Thomas Jackson. De stuntelende verdediging van Microsoft geeft daarbij weinig reden tot optimisme bij de software-fabrikant.

Steun

Microsoft heeft wel steun aan de uitspraak die de beroepsrechter vorig jaar deed in de zaak tegen de onderneming. Deze rechtbank bepaalde dat het bedrijf producten mag integreren, als dit leidt tot verbetering. Rechters moeten zich onthouden van uitspraken over het ontwerp van het product.
Verder heeft topjurist Brad Smith van Microsoft in Computable al aangegeven dat de rechter Microsoft niet verantwoordelijk kan stellen voor uitspraken van werknemers tijdens ontmoetingen met concurrenten als Apple, Netscape of America Online. Dit is volgens jurisprudentie vrijwel niet mogelijk, meent Smith. Daarnaast spelen de pogingen van Microsoft een rol om met Netscape de browsermarkt onderling te verdelen. Microsoft ontkent hierover een voorstel te hebben gedaan aan de concurrent. Zelfs als Justitie kan aantonen dat Microsoft wel degelijk met een dergelijk voorstel is gekomen, dan nog is het volgens de juristen van de onderneming onmogelijk om Microsoft te straffen voor een poging tot samenzwering.
Microsoft heeft de moed dan ook niet opgegeven, ondanks de zwakke verdediging, vol met tegenstrijdigheden, gemanipuleerde video’s en tirades van rechter Jackson. "Justitie heeft niet aan kunnen tonen dat de belangen van consumenten geschaad zijn", aldus bedrijfsjurist William Neukom. Volgens hem probeert de overheid Microsofts getuigen in diskrediet te brengen, bij gebrek aan feiten.  MC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    AI-Impactbarometer op rood: AP eist snelle actie kabinet

    Jacob Spoelstra
    Governance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Hunted

    Overheid

    Kathmann: Stoppen migratie naar Amerikaans omzetbelastingsysteem kan nog  

    Governance & Privacy

    Kort: Gemeenten boeken weinig winst in security, VGZ verlengt werkplekcontract met OGD (en meer)

    5 grootste ot incidenten
    Security & Awareness

    Deze 5 ot-incidenten hebben de security-wereld wakker geschud

    Overheid

    Digitale autonomie en de uitbesteding applicatiediensten omzetbelasting door de Staat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs