Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Sun en IBM zetten eerste stappen richten open broncode-variant

04 maart 2004 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Sun Microsystems gaat met IBM om tafel zitten om te praten over de ontwikkeling van een open broncode-variant van Java. Rod Smith, vice president van divisie opkomende nieuwe technologieën binnen IBM Software Group, nodigde Rob Gingell, chief engineer bij Sun, daarvoor in een open brief uit.

Het begon allemaal bij een uitspraak van Sun-ceo Scott McNealy op een analistenconferentie. “Wij zijn vrienden van het open broncodemodel.” Volgens McNealy zal Sun minder schade ondervinden dan anderen wanneer zijn Java-software geen rendement oplevert, omdat het een combinatie van hard- en software verkoopt.
De open source-gemeenschap schrijft in een open brief dat de ondersteuning van Sun aan open source opmerkelijk consistent is. President Eric Raymond van het Open Source Initiative stelt: “Open source kan niet bepaald gezien worden als een model dat niets opbrengt. […] Als Sun bereid zou zijn om volledig voor open source te gaan dan zou het zijn positie als leider van de industrie terug kunnen winnen. […] Suns volhardendheid om strakke controle over de Javacode te houden heeft de lange termijnbelangen van de onderneming geschaad door de acceptatie van de taal in de open sourcegemeenschap in de kiem te smoren. […] Als u werkelijk serieus bent […] bewijs het. Geef Java vrij.”

Onzin

Simon Phipps, chief technology evangelist bij Sun noemt de brief van Raymond “100 procent onzin”. “Zijn beweringen snijden geen hout. Als dit de manier is waarop de open sourcegemeenschap met zijn vrienden omgaat, dan ben ik bang voor de manier waarop het met zijn vijanden omgaat.” In zijn antwoord zegt hij verder dat de vraag eigenlijk zou moeten zijn waarom niemand anders aangeboden heeft een open broncodeversie van Java te maken. “Waarschijnlijk is het te moeilijk. Sun zou zo’n versie zeker ondersteunen, maar het kost te veel tijd en geld om het te maken. Het is geen kwestie van een knop omdraaien. Momenteel ligt onze prioriteit ergens anders.”
Verder geeft hij de open sourcegemeenschap ook een hele lijst projecten die hij karakteriseert als bijdrage aan open source. Raymond vraagt zich in zijn weerwoord het enige af dat de open sourcegemeenschap zich af kan vragen: “Oh ja? Waar is de code dan?”

Open Java

Aangezien de briefwisseling tussen de open sourcegemeenschap en Sun openbaar zijn, bemoeit IBM zich er ook mee. In de vorm van een open brief aan Sun geeft Rod Smith antwoord op de vraag die Phipps in zijn stuk stelt: Waarom heeft IBM zijn implementatie van Java niet aan de open broncodegemeenschap gegeven? Volgens Smith zou een open versie van Java het platform versterken in de markt. Hij nodigt zijn Sun-collega Rob Gingell uit om samen een onafhankelijk project te starten om Java open source te maken. “IBM wil zijn technische kennis en code beschikbaar stellen voor de open source Java-implementatie. Sun kan de open sourcegemeenschap voorzien van Sunmateriaal, inclusief Java-specificaties, tests en code.”< BR>

Meer over

JavaOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Governance & Privacy

    Ethisch hacker en app-maker ruziën over privacy-lek in supporters-app

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs