Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

VS staakt verzet tegen Europese navigatiesatellieten

11 maart 2004 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De VS staken na vier jaar hun verzet tegen een Europese tegenhanger van hun eigen gps-satellietnavigatie. Voor ict-dienstverlener Logicacmg, mededinger naar de Europese contracten, is het goed nieuws.

Om precies te weten waar je bent, moet je weten hoe laat het is. Het verschil tussen de lokale tijd en de tijd op de nulmeridiaan, is een maat voor de lengtegraad waar je je bevindt. Iedere 15 graden scheelt een uur met Greenwich.
Galileo, het Europese systeem van navigatiesatellieten, belooft de positie van een ontvanger tot op 45 cm nauwkeurig te bepalen. Elk van de dertig satellieten krijgt daartoe twee klokken aan boord; een ervan bepaalt de tijd aan de hand van de trillingen van het ribidiumatoom, de ander met het waterstofatoom.

Atmosfeer

Tijd is slechts een van de vele onderdelen van het satellietsysteem. Het geheel genereert een grote hoeveelheid data. Daar moeten wetenschappelijk berekeningen op worden uitgevoerd, zoals bijvoorbeeld correcties voor de omstandigheden in de atmosfeer. “Dat moet zowel snel als accuraat gebeuren”, aldus Pat Norris. Hij is ict’er bij Logicacmg, een van de bedrijven in de race om de contracten voor de bouw van grondstations en satellietsystemen.
Logicacmg werkte de afgelopen vier jaar aan een systeem dat de plaats van gps-satellieten nauwkeurig in de gaten houdt. Het rekent de gevolgen van omloopveranderingen door en zendt die uit, zodat bijvoorbeeld vliegtuigen en schepen hun gps-bepalingen kunnen bijstellen. Het softwarehuis bouwt dat systeem onder meer in opdracht van de Europese ruimtevaartorganisatie ESA.
Norris vertrouwt er daarom op dat Logicacmg een goede kans maakt om een van de twee nieuwe contracten in de wacht te slepen. ESA maakt deze zomer een keus uit twee partijen voor de bouw van een grondstation en vier satellieten. Logicacmg dingt ook mee als onderdeel van consortium Eutelsat naar het tweede deel van Galileo, de bouw van de andere 26 satellieten.
De EU en de VS hebben niet alleen afspraken gemaakt over het voorkomen van storingen van het gps door Galileo. Norris: “Gebruikers kunnen straks beide systemen toepassen; dat maakt het nauwkeuriger.” < BR>

Meer over

GPSNetworking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Agentschap Telecom regelt ruimterechten SES-8

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Globecomm koopt Mach6 uit Emmeloord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs