Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dell ziet verdere groei op PC-servermarkt

18 maart 1999 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Wim Amerongen
Wim Amerongen

In twee jaar tijd is Dell nummer vier geworden in de PC-servermarkt. In de Verenigde Staten staat het bedrijf al op de tweede plaats. Jack Steeg, vice president Global Alliances, stelt dat Dell vooral marktaandeel verovert op Compaq.

Compaq, Hewlett-Packard, IBM en Dell gezamenlijk hebben ruim twee derde van de PC-servermarkt in handen. "Vorig jaar groeide ons aandeel in dit segment acht keer sneller dan het gemiddelde", zegt Steeg.
Om klanten over te halen bij hun systemen te kopen, richt het bedrijf zogenoemde ‘Application Solution Centers’ in. "In die centra kunnen gebruikers applicaties ‘fine tunen‘ op de Dell apparatuur. De ervaring leert dat daarmee de prestaties kunnen verbeteren tot 200 procent."
Peter Keizer, onlangs benoemd tot marketing manager bij Dell Nederland zegt dat hij over een dergelijk centrum in gesprek is met Oracle. "Wij werken al samen met Radix voor het afstemmen van Sun Solaris op onze hardware. In Culemborg kunnen gebruikers terecht om Wang-applicaties te verbeteren."

Intranetten

Het computerbedrijf levert zijn producten voor het overgrote deel via Internet. De dagelijkse omzet bedraagt ruim 10 miljoen dollar per dag. Een kwart van de omzet van de PC-servers gaat nu ook via het web. Steeg: "Voor grote klanten werken we met intranetten. Zo heeft Oracle 5000 zogenoemde ‘premier pages’, pagina’s waartoe alleen Oracle toegang heeft. Via deze eigen pagina’s kan Oracle zijn bestellingen plaatsen."
Het geheim van Dell schuilt vooral in het werken met lage marges. "Alleen op die manier kun je marktaandeel veroveren. Als andere bedrijven superieure techniek hebben dan proberen we met hen in zee te gaan. Daarom hebben we een oem-contract met Data General voor hun Clariion opslagsystemen."
Steeg verwacht dat het millennium-probleem een negatieve invloed zal hebben op de omzet van Dell. "In de markt merken we een afwachtende houding, omdat er bij veel bedrijven onzekerheid is."
Over de kansen van Linux wil hij zich niet concreet uitlaten. Onlangs verklaarde server-directeur Geoff Healy dat Linux alleen aantrekkelijk is omdat de gebruiker geen licentie hoeft te betalen. Het probleem is bovendien dat Dell geen gevaar wil lopen voor de totale aansprakelijkheid. Die kunnen ontstaan bij drivers van randapparatuur die het bedrijf niet levert.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: WBSO populair bij ict-bedrijven, 6 cloudtrends Gartner, EU-alternatief voor CVE-database VS

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs