Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Belgische bank vindt oplossing voor backup

14 maart 1996 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Wim Amerongen
Wim Amerongen

BRUSSEL – De grootste bank van België, Gemeentekrediet, kampte met het probleem dat decentrale verwerking van informatie een verhoogde kans van verlies van gegevens met zich meebrengt. Na een uitgebreide evaluatie, waarin ook produkten van IBM en Storagetek bekeken werden, koos de bank uiteindelijk voor een relatief onbekend produkt.

Gemeentekrediet gebruikt nu software van de firma Harbor voor het automatisch maken van backups voor het mainframe, draaiend onder MVS. Het produkt wordt ook ingezet op diverse andere platforms. Het gaat hierbij om Novell, RS/6000’s onder AIX, Windows NT- en OS/2-servers.
Gemeentekrediet beschikt in België over negenhonderd kantoren, verspreid over het land. Op de automatiseringsafdeling werken zeshonderd mensen. "Het maken van backups was tot vorig jaar een handmatige zaak. Het risico dat hierbij iets mis gaat, blijft bestaan. Maar het probleem werd vooral nijpend omdat steeds meer kritische data op server-platforms terecht komt. Daarom zochten we een geautomatiseerde oplossing voor zowel het mainframe als de andere platforms", zegt Guy Nillis, verantwoordelijk voor de gegevensopslag van Gemeentekrediet.

Shortlist

Na een verzoek om informatie bij twaalf bedrijven, kwamen er uiteindelijk vijf op de shortlist terecht: Storagetek, Amdahl, Innovation Data, IBM met ADSM en Harbor. Na enkele testen viel de keus op deze laatste. "In de laatste fase ging de keus tussen IBM en Harbor. Omdat Harbor op diverse punten beter voldeed, viel de keus op Harbor", aldus Gillis.
In mei vorig jaar installeerde Gemeentekrediet het produkt als test op het mainframe. Al na een maand ging de software in produktie. Inmiddels is Harbor ook geïnstalleerd op de diverse server-platforms.
Op de zeven Novell-servers voert Harbor ieder kwartier een backup uit. Binnenkort komen er nog een paar Novell-servers bij. De tapes worden veertig dagen bewaard. Op het AIX-platform wordt dagelijks een backup gemaakt.

Gedistribueerde systemen

Harbor is een produkt van het Canadese bedrijf New Era, dat onlangs werd overgenomen door Interlink, gespecialiseerd in software voor het verbinden van TCP/IP-netwerken met mainframes.
In 1988 startte New Era met de ontwikkeling van software voor mainframe-backup en archiveringsrobots. Onder de noemer ETS (Enterprise Transport System) ontwikkelde het bedrijf een client/server-infrastructuur als basis voor een aantal applicaties om gedistribueerde systemen te beheren.
Hiermee speelt het bedrijf in op de reeds bestaande infrastructuur van mainframes waarmee veel grote organisaties werken. De bestaande structuur wordt zo transparant mogelijk toegankelijk gemaakt voor gedistribueerde systemen. Daartoe ondersteunt ETS alle gangbare platformen en netwerkprotocollen.
In 1992 kwam het produkt Harbor voor het archiveren en terugzetten van informatie op de markt. Inmiddels zijn er ook modules voor distributie en mutatiebeheer beschikbaar. Hoewel Harbor opvallend goed scoort in testen van adviesbureau Gartner Group, is het produkt nog weinig verkocht. Een insider meent dat dit te wijten is aan de oorsprong van New Era: het bedrijf werd opgericht door technici die weinig affiniteit hebben met marketing. Na de overname door Interlink zal hier wel verandering in komen, zo meent hij.
In Nederland werkt het Duyverman Computer Centrum met een onderdeel van Harbor. Dit rekencentrum van Defensie gebruikt het produkt voor het distribueren van software naar zo’n honderd locaties van het ministerie, verspreid over Nederland en Duitsland. WA

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Pijl naar rechts icoon

    Joris Zorg, HOB ICT en Cisco

    Het netwerk als sensor: De digitale transformatie van Joris Zorg (Joris Zorg, HOB ICT en Cisco)
    Pijl naar rechts icoon

    Wuunder

    Van checkout naar impact: Wuunder maakt duurzaam bezorgen de standaard
    Pijl naar rechts icoon

    Philips Medical Systems Nederland B.V.

    SIGNET maakt complexe medische procedures gepersonaliseerd en efficiënter (Philips Medical Systems Nederland B.V., Amsterdam UMC, Brain Science Tools BV, Braincarata BV, LifeTec Group BV, Machnet Medical Robotics BV, Philips Eletronics Nederland B.V., UMC Utrecht, Imeka, Modus Medical Devices Inc., Adas3D Medical SL, Galgo Medical SL en Imricor Medical Systems Inc.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs