Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ombudsman bekritiseert EU-zaak Intel

bezwaar kritiek inspraak
18 november 2009 - 15:26ActueelInnovatie & TransformatieAMDDellIntel
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Eurocommissaris Neelie Kroes van mededingingszaken is op de vingers getikt door de ombudsman van de EU. Het besluit van Kroes om chipfabrikant Intel een miljardenboete op te leggen voor het misbruiken van zijn marktpositie, is administratief onvolledig onderbouwd. Volgens de ombudsman maakt de Commissie in hun onderbouwing geen melding van een belangrijke ontmoeting met pc-fabrikant Dell. Intel had de ombudsman ingeschakeld.

Het overleg tussen de Europese ambtenaren en vertegenwoordigers van Dell op 23 augustus 2006 was voor de Commissie van belang om te beoordelen of Intel destijds computerfabrikanten verborgen kortingen verleende wanneer zij geen processors van concurrenten in hun producten zouden plaatsen. Intels rivaal AMD had hierover een klacht bij de Commissie ingediend.

Boven water

Ombudsman Nikiforos Diamandouros oordeelt dat de Commissie het overleg bij Dell onterecht niet heeft gemeld in het onderzoeksrapport. De Griek stelt daarmee Intel in het gelijk. Melding van een dergelijk overleg zou helpen bij het boven water krijgen van de feiten, schrijft hij.

Diamondouros raadt de Europese Commissie aan om bij volgende mededingingszaken belangrijke procedurele onderwerpen beter te documenteren. Hij zegt echter niet dat de ontbrekende informatie gevolgen had voor de verdediging van Intel.

Een tweede klacht van de chipfabrikant, dat de Europese ambtenaren hebben aangestuurd op een geheime afspraak tussen Dell en AMD over het uitwisselen van juridisch relevante informatie, wees de ombudsman van de hand.

Miljardenboete

In mei 2009 legde eurocommissaris Neelie Kroes chipfabrikant Intel een recordboete van 1,06 miljard euro op voor het misbruiken van zijn marktpositie. Ze acht het bewezen dat Intel in het verleden verborgen kortingen verleende aan pc-fabrikanten als zij geen processors van concurrenten in hun producten plaatsten. Ook zou de chipmaker subsidies geven aan winkels die alleen computers verkochten die Intel-chips gebruiken.

Intel had na de boeteoplegging al gemeld dat de Commissie bewijs buiten beschouwing had gelaten. Eerder deze maand besloten de twee rivalen overigens de strijdbijl te begraven, nadat Intel zich bereid toonde 1,25 miljard dollar aan AMD te betalen.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs