Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Sluiting servicecenter Ericsson kost 100 banen

10 november 2009 - 15:11ActueelCloud & InfrastructuurEricsson
Diederik Toet
Diederik Toet

Bij de Nederlandse vestiging van telecomnetwerkleverancier Ericsson in het West-Brabantse Rijen verdwijnen honderd banen. Uit kostenbesparing verplaatst het bedrijf de activiteiten van het shared service center van Rijen naar locaties in Madrid, Stockholm en Manila. De afdeling is intern verantwoordelijk voor personeelszaken, financiën en de administratie van enkele vestigingen in West- en Midden-Europa.

De maatregel is onderdeel van een wereldwijd bedrijfsplan, vertelt woordvoerster Sylvia van Haren van Ericsson Nederland. 'Die werd een jaar geleden aangekondigd. Heel het bedrijf is voor dit plan onder de loep genomen om te bekijken welke afdelingen kunnen worden samengevoegd en hoe daarmee de synergie en efficiëntie kan toenemen.' Ze bestrijdt dat de nieuwe ontslagronde het gevolg is van tegenvallende omzetcijfers.

Eerdere ontslagen

Eerder verhuisde Ericsson al zijn network operations center van Rijen naar Roemenië. Daarbij gingen ook al 360 arbeidsplaatsen verloren, aldus Van Haren. Deze afdeling was, samen met zijn twee evenknieën in Dallas en Kuala Lumpur, verantwoordelijk voor het technische beheer van de netwerken die Ericsson voor telecomaanbieders onder zijn hoede heeft.

De getroffen medewerkers zijn inmiddels ingelicht over de maatregel. Het bedrijf heeft het ontslagvoorstel inmiddels neergelegd bij de ondernemingsraad en komt daarna met gedetailleerdere plannen voor de ontslagen mensen. 'Het shared service center is een hele internationale afdeling, dus wellicht dat sommige medewerkers willen meeverhuizen naar Madrid of Stockholm', zegt de woordvoerster.

1200

In Rijen staat de grootste vestiging van Ericsson Nederland. Na de beoogde ontslagronde werken er nog ruim 1200 mensen. In het Limburgse Stein en in Sliedrecht heeft het bedrijf nog twee vestigingen. Op elk daarvan werken ongeveer tweehonderd man.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ericsson koopt mobiele divisie Nortel

    Ontslag
    ActueelCarrière

    Vijfduizend ontslagen bij Ericsson

    Zorgen
    ActueelCarrière

    Bond bereikt akkoord over sociaal plan Ericsson

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    CEO Ericsson krijgt internationale functie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs