Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hitachi haakt aan op SSD Intel

02 december 2008 - 14:37ActueelCloud & InfrastructuurHitachi Data SystemsIntel
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Hitachi begint een samenwerking met Intel voor ssd's (solid state drives). De opslagleverancier was tot op heden niet bezig met die vorm van chip-opslag. Chipproducent zoals Intel willen de massamarkt voor clientsystemen bedienen, maar ook de high end markt voor snelle opslagsystemen.

Chipproducenten zijn al druk bezig met snellere en grotere ssd's (solid state drives). Deze opbloeiende markt is nu nog vooral iets voor duurdere laptops, maar er zijn ook andere mogelijkheden. Zo zien opslagleveranciers en serverproducenten wel brood in ssd als buffer voor serieuze storage of als snel systeem voor specifieke toepassingen. De Japanse opslagleverancier Hitachi begint nu ook aan ssd.

Voor servers en storage

Hitachi begint nu een samenwerking met chipproducent Intel. Laatstgenoemde heeft al een snelheidsrecord met zijn topmodel ssd. Dat betreft overigens alleen het lezen van data. Wat schrijven betreft, heeft concurrent Samsung de snelste ssd. Hitachi en Intel gaan nu samen ssd´s ontwikkelen als serieus alternatief voor harde schijven.

Intel zal die dan produceren in zijn fabrieken, waarna Hitachi de verkoop doet. De eerste ssd´s van de twee partners moeten in 2010 op de markt komen. De opslagleverancier laat al weten dat de samenwerking niet ssd´s betreft voor laptops en lichte clientsystemen, maar ook voor servers en opslagsystemen. Concurrent Toshiba mikt wel op laptops en consumentenapparaten.

Massamarkt

Ssd´s zijn op dit moment aanmerkelijk duurder dan harde schijven en bieden aanzienlijk minder capaciteit. De gedachte van de producenten is dat de prijs vanzelf zakt zodra de massaproductie op gang komt. Het capaciteitsverschil zal waarschijnlijk wel blijven, maar ssd kan voor bepaalde toepassingen wel voldoende ruimte bieden.

Meer over

SSDStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    SSD komt langzaam naar servers

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Micron toont supersnel SSD

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    SSD groeit flink in capaciteit

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel maakt snelste SSD

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung start massaproductie snelle SSD’s

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Markt nog niet klaar voor server-SSD

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs