Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Amerikaanse chipbedrijven klimmen uit dal

09 januari 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Amerika’s toonaangevende chipbedrijven lijken weer uit het dal omhoog te kruipen.

Volgens een inventarisatie van The Wall Street Journal voldoen de meeste aan de gestelde verwachtingen van analisten over het vierde kwartaal van 2001. Sommige chipconcerns doen het zelfs beter dan de meeste analisten hadden voorspeld. Toch waarschuwen analisten voor over-optimisme. Het vierde kwartaal is traditioneel het beste kwartaal voor de chipsector. Vandaar dat voor het eerste kwartaal van dit jaar nog geen explosie in de vraag naar computerchips wordt verwacht.
 
De chiprivalen Intel en Advanced Micro Devices (AMD) bespeuren beide echter een toenemende vraag naar hun chips, en hebben hun omzetverwachtingen voor het vierde kwartaal naar boven bijgesteld. Zo gaat Intel nu uit van een omzet van 6,87 miljard euro, terwijl eerder op 6,8 miljard euro was gerekend. Sommige analisten rekenen er zelfs op dat de kwartaalomzet van Intel in de buurt van de zeven miljard euro uitkomt. Voor AMD zien de cijfers er zo mogelijk nog rooskleuriger uit. De chipproducent slaagde er het afgelopen kwartaal in meer chips tegen een hogere prijs te verkopen. AMD mag volgens sommige analisten dan ook rekenen op een omzet van 880 miljoen dollar, terwijl eerder op 840 miljoen dollar was gerekend.
 
Niet al het kwartaalnieuws uit de chipsector zal positief uitpakken. Vooral bij de leveranciers van chips aan de communicatiesector zullen de resultaten nog zwaar tegenvallen. Zo moet PMC-Sierra over het laatste kwartaal van 2001 genoegen nemen met een omzet van 50 miljoen dollar, terwijl dat over dezelfde periode in 2000 nog 231,7 miljoen dollar was. Ook Texas Instruments, dat zwaar leunt op de draadloze sector met de levering van communicatiechips, moet zwaar inbinden. TI mag nu rekenen op een kwartaalomzet rond de 1,7 miljard dollar, terwijl dat over hetzelfde kwartaal in 2000 nog 3,03 miljard dollar was.
 
De sector voor de levering van chiponderdelen mag daarentegen rekenen op herstel. Voor Applied Materials ligt de omzetdoelstelling voor het kwartaal inmiddels rond de 1 miljard dollar. En dit is lijn met de verwachtingen van analisten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs