Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

Beheerders in het verdomhoekje

19 mei 2005 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

It-werknemers die vanwege een uitbestedingovereenkomst in dienst zijn gekomen bij een automatiseerder moeten op hun tellen passen. Vooral beheerders behoren tot een kwetsbare groep, blijkt uit de aangekondigde sanering bij Atos Origin.

Atos Origin heeft de afgelopen jaren diverse uitbestedingdeals gesloten, waaronder een aantal grote contracten met KPN. In dit soort overeenkomsten worden de it-medewerkers overgenomen onder de afspraak ‘met behoud van werkgelegenheid’. Een paar jaar later komen hun banen toch onder druk te staan. “Het is overduidelijk dat de it-bedrijven dit soort uitbestedingcontracten op termijn alleen efficiënt kunnen uitvoeren door minder personeel in te zetten, zeker als er overcapaciteit dreigt, zoals bij Atos Origin”, zegt Jan Paul Veenhuizen van FNV Bondgenoten.

Ouder en duurder

De automatiseerder vroeg vorige vrijdag collectief ontslag aan voor 245 arbeidsplaatsen bij de divisie Managed Operations. Het betreft tachtig banen bij het onderdeel EIS (Enterprise Infrastructure Services) en 165 bij EUS (End User Services). De onderdelen zouden met overcapaciteit kampen doordat door reorganisaties bij klanten minder werkplekken en bijbehorende systemen te beheren zijn. Verder bleef het aantal binnengehaalde orders achter bij de verwachtingen. Ook beweert het management dat er beheertaken naar landen met lagere kosten zijn verplaatst. Volgens Veenhuizen betreft het hier niet de klassieke offshoring naar India, maar wil Atos Origin het beheer van computersystemen en pc’s bundelen in een beperkt aantal Europese landen, waarbij de activiteiten op afstand zijn uit te voeren.
Bondsbestuurder Veenhuizen zegt dat een deel van de overtollige werknemers moeite zal krijgen een nieuwe baan te vinden. Het gaat vaak om oudere, duurdere automatiseerders (veertigplussers) die vergroeid zijn met hun beheerwerk en de top van hun kunnen hebben bereikt. “Zij kunnen beter werk zoeken bij kleinere bedrijven waar ze nog wel als it-expert worden gezien.” Atos Origin zoekt nota bene naar vijfhonderd nieuwe medewerkers, maar meent dat het boventallige personeel nauwelijks valt bij- of om te scholen voor de functies waaraan een tekort is. Wouter van Lidth de Jeude, bestuurder bij De Unie, maakt zich hierover zorgen en eist namens de vakbond dat in het sociaal plan een forse voorziening wordt opgenomen voor herplaatsing binnen het ict-bedrijf of bemiddeling naar ander werk.
FNV Bondgenoten neemt de ontslagconstructie van Atos Origin extra onder de loep. De automatiseerder presenteert de twee betrokken onderdelen EIS en EUS als aparte bedrijven, waardoor getroffen personeelsleden niet zouden kunnen overstappen van de ene naar de andere tak. “Sinds wanneer is Atos Origin geen geheel meer”, vraagt Veenhuizen zich af. Volgens hem is het niet zo dat de it-dienstverlener zoveel mogelijk dure werknemers kan lozen. De te schrappen arbeidsplaatsen worden verdeeld over leeftijdscategorieën.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Zorg

    Kort: LUMC test wondanalyse met ai, HeadFirst Global wordt Vertage (en meer)

    Data & AI

    Door ai nemen it-dienstverleners afscheid van het uurtje-factuurtje

    IT Strategy & Governance

    Vier nieuwe opdrachten voor de cio

    Carrière

    Kort: CWI maakt Van Wijngaarden Awards bekend, Rapid Circle ververst management (en meer)

    Carrière

    Ai-revolutie verovert de werkvloer: commercie en onderwijs halen ict in

    Carrière

    Ai-ontslagen kunnen bedrijven duur komen te staan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs