Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Network & Endpoint Security » Network Security

Funkwerk presenteert nieuwe serie entry level IP access routers

27 maart 2006 - 09:023 minuten leestijdActueelNetwork SecurityFunkwerk

Funkwerk Enterprise Communications GmbH (FEC), onderdeel van Funkwerk AG, presenteert een nieuwe serie aantrekkelijk geprijsde IP access routers. Deze routers zijn geschikt voor kleine en middelgrote bedrijven en kantoren aan huis waar een flexibele WAN-verbinding belangrijk is: de nieuwe apparaten zijn uitgerust met verschillende functies, afhankelijk van de toepassing.

Het topmodel uit de serie is de bintec R232bw, die in het bezit is van een ADSL-modem (Annex B standaard), ISDN en draadloos LAN-verbindingen voor veilige, draadloze internettoegang. Dankzij de ondersteuning van ADSL2+ behaalt de router downloadsnelheden tot 24 Mbps, wat hem geschikt maakt voor applicaties die veel bandbreedte nodig hebben, zoals video on demand. De ISDN-aansluiting is geschikt zowel als back-up voor de DSL-verbinding als voor toegang op afstand.

De configuratievarianten bintec R232b (ADSL Annex B, ISDN), bintec R230aw (ADSL Annex A, WLAN) en de bintec R230a (ADSL Annex A) zijn elk geschikt voor verschillende toepassingsgebieden.

Veilige remote access en Voice-over-IP

Funkwerk is specialist op het gebied van veilige netwerktoegang en heeft de nieuwe apparaten uiteraard uitgerust met veel features en beschermfuncties, die deze routers geschikt maken voor gebruik op remote werkplekken en voor kleine bedrijven. Alle modellen hebben een 4-poorts Ethernet switch. De modellen met een ISDN interface – de bintec R232b en de bintec R232bw – hebben daarnaast nog een vijfde, aparte Ethernet poort voor bijvoorbeeld het opzetten van een DMZ. Dankzij de geïntegreerde Stateful Inspection Firewall beschermen de routers het netwerk tegen aanvallen van buitenaf. De SIP proxy verzorgt de verbinding tussen IP telefoons en de SIP provider, evenals de relevante instellingen, zodat het lokale netwerk niet in gevaar komt. Ook kunnen door middel van deze SIP proxy meerdere VoIP providers ondersteund worden.

Met IPSec kunnen gebruikers veilige VPN tunnels opzetten voor een beveiligde verbinding tussen twee locaties. Zij ondersteunen de encryptieprocedures 3DES en AES en authenticatie met behulp van certificaten of pre-shared keys. Uitgaand internetverkeer kan geclassificeerd worden en content waar niet om gevraagd is kan uitgefilterd worden met behulp van de optionele content filtering-functie. Deze kan gratis dertig dagen getest worden.

Uitgebreid rechten- en gebruikersbeheer met gemakkelijke interface

De nieuwe bintec routers beschikken over handige functies voor gebruikers- en rechtenbeheer: de routers kunnen niet alleen dienen als PPPoE clients, maar ook als PPPoE servers en kunnen verschillende gebruikers verschillende toegangsrechten toewijzen. Samen met de scheduling-functie kunnen rechten toegekend worden voor een gelimiteerde periode, bijvoorbeeld om privé- en zakelijke internettoegang van elkaar te scheiden. Gebruikers van een internet provider met dynamisch toegekende IP-adressen profiteren van de DynDNS implementatie. Deze is compatible met de grote Europese DynDNS providers; zeven providers zijn al voorgeïnstalleerd. Alle instellingen van de apparaten kunnen gedaan worden via de volledig nieuw ontwikkelde gebruikersinterface, die browser-gebaseerd is. Nieuwe gebruikers worden geholpen door een configuratie wizard, terwijl ervaren gebruikers ook op afstand toegang hebben via een verbinding met SSH-encryptie.

Snelle draadloze verbindingen

De wireless interface van de bintec R232bw en de bintec R230aw verstuurt data met een snelheid tot 54 Mbps (802.11g) en is ook compatible met de 11 Mbps variant (802.11b). Beide apparaten ondersteunen de beveiligingsstandaarden WPA en WPA2, zowel in Enterprise als in Personal mode. Virtuele WLAN interfaces kunnen gedefinieerd worden via Multi-SSID – bijvoorbeeld om bezoekers toegang te geven tot internet zonder toegang tot het bedrijfsnetwerk.

Prijzen en beschikbaarheid

De vier nieuwe entry-level routers zijn beschikbaar vanaf het tweede kwartaal van 2006. De advies verkoopprijzen zijn: bintec R230a: €199, bintec R230aw €249, bintec R232b €339 en bintec R232bw €389 (prijzen exclusief BTW).

Meer over

NetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Network Security

    Kort: Achmea schudt SAP-compliance op, Plat4mation koopt Deense Adeno (en meer)

    Network Security

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Network Security

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Network Security

    Monitoring dreigingen, crisisoefeningen en ketenbeveiliging schieten tekort

    Network Security

    Snowflake doet grootste overname ooit met acquisitie van Observe

    Onited
    Network Security

    Kort: Nederland hekkensluiter voor tech-vrouwen, overname van Surelock en Rijkswaterstaat draagt it-beheer over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs