Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

NEC tevreden over keuze voor indirect verkoopmodel

03 maart 2006 - 15:17ActueelDigitale werkplekNEC
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Fabrikant NEC Computers heeft geen spijt van zijn keuze om indirect te gaan. Deze keuze heeft volgens verkoopdirecteur Albert Derksen een positieve invloed op de verkoopcijfers.

NEC heeft in juli vorig jaar een gedurfde stap gedaan, door rigoreus af te stappen van de directe verkoop en uitsluitend via distributue en resellers te gaan leveren. 'Het gaat goed met NEC in Nederland', zegt Albert Derksen, sinds september vorig jaar verkoopdirecteur van NEC Computers in Wijchen. 'Voor ons sales- en marketing team werd de wereld op zijn kop gezet. Van de ene dag op de andere werd de boodschap aan de buitenwereld radicaal veranderd. Was het verhaal naar de directe klanten soms al moeilijk, naar het kanaal was de boodschap tenminste zo complex. Immers, NEC was ruim vijf jaar een directe concurrent door de rechtstreekse levering aan eindgebruikers. Enige argwaan bij de vakhandel was dan ook te verwachten.'

Samenwerking
Inmiddels is het vertrouwen van het kanaal in NEC behoorlijk verstevigd. Wekelijks melden zich nieuwe resellers aan. Een aantal grote projecten is al samen met NEC partners uitgevoerd en dat geeft natuurlijk extra vertrouwen. Volgens Albert Derksen zijn de acceptatie binnen het kanaal en de groei mede te danken aan het feit dat NEC een betrekkelijk klein salesteam heeft, waardoor snel geschakeld kan worden tussen verkoop en (service) afdelingen. Om de markt zo breed mogelijk te bedienen, is een intensieve samenwerking met andere concern-divisies als NEC Displays en NEC Solutions tot stand gekomen.

Distributie
Derksen verwacht dat de groei van de economie en het herstelde vertrouwen van ondernemend Nederland in de economie, ertoe bijdraagt dat een groot aantal ICT projecten dat de afgelopen jaren in de ijskast werd gezet, nu versneld uitgevoerd gaat worden. Dit was één van de redenen om samen te werken met distributeur SNE Europe, dat met een netwerk van ruim 600 resellers toonaagevend is op het gebied van server en storage oplossingen.
Volgens Derksen bieden de introductie van dual core processoren en processoren met meerdere kernen, Windows Vista (eind dit jaar) en nieuwe Office programma’s een extra stimulans voor bedrijven en instellingen om nu nieuw materieel aan te schaffen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Outsourcing

    Proximus NXT beheert it provincie Noord-Holland

    Cloud & Infrastructure

    Apple-veiling levert zo’n 9.000 euro op

    Cloud & Infrastructure

    Pc-markt in mineur door tekorten aan geheugenchips

    Carrière

    Kort: Ad Nederlof deelt ondernemerslessen, security-incident bij Ahold Delhaize (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Gekaapte landex­ten­sies tonen hoe kwetsbaar dns blijft

    Cloud & Infrastructure

    Private equity OEP stapt in bij technologiedistributeur Nexora

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs