Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Sybase kijkt voorlopig niet verder dan SAP

19 maart 2009 - 15:17ActueelCloud & InfrastructuurSAPSybase
Diederik Toet
Diederik Toet

Het is niet waarschijnlijk dat middlewareleverancier Sybase zijn partnerschap met SAP gaat kopiëren naar andere aanbieders van zakelijke softwarepakketten, zoals Oracle. “Laten we één ding per keer doen en dat dan ook echt goed doen”, vertelt de marketingdirecteur.

Middlewareleverancier Sybase is voorlopig niet van plan om zijn samenwerking met softwaregigant SAP te kopiëren naar andere fabrikanten van bedrijfssoftware, zoals Oracle. Dat zegt marketingdirecteur Martin Karlowitsch van Sybase tegen Computable.

De twee bedrijven werken samen om de zakelijke toepassingen van SAP toegankelijk te maken vanaf elk type smartphone. Sybase zorgt voor de correcte koppeling tussen de programma's die op het mobiele apparaat van de eindgebruiker staan, en de software waarop de databases van het bedrijf draaien.

Echt goed

"Laten we één ding per keer doen en dat dan ook echt goed doen", vertelt Karlowitsch, verwijzend naar de partnerschap met SAP. "Dat is beter dan je tegelijkertijd richten op meerdere softwareleveranciers." Het ligt daarom niet voor de hand dat zijn bedrijf op korte termijn ook nauw gaat samenwerken met Oracle of Microsoft, geeft de directeur te kennen. Bovendien, vertelt hij, zijn Sybase en Oracle historisch gezien concurrenten op de markt van databases. "Zo'n partnerschap ligt dan sowieso niet voor de hand."

Het marktpotentieel van SAP-gebruikers is volgens Karlowitsch voorlopig groot genoeg. "Er zijn ongeveer veertig miljoen licentiehouders, nog eens 120 miljoen mensen die SAP-applicaties indirect gebruiken, zoals magazijnmedewerkers en zo'n 3,3 miljard mobiele gebruikers!" Overigens staat op de website van SAP dat er wereldwijd 'slechts' twaalf miljoen gebruikers van de software zijn.

ERP en CRM

SAP maakte half maart de partnerschap met Sybase bekend. In eerste instantie gaat het daarbij om het mobiel toegankelijk maken van toepassingen voor enterprise resource planning (erp) en customer relationship management (crm). "Daarna bekijken we wat voor applicaties we verder mobiel gaan ontsluiten voor SAP." De samenwerking is weliswaar niet exclusief, maar de bedrijven hebben wel een gezamenlijke strategie voor de verkoop, marketing, productondersteuning en verdere ontwikkeling.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Mobiele heterogeniteit brengt SAP bij Sybase’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Sybase laat SAP draaien op veel smartphones

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Capgemini gaat mobiel met SAP en Sybase

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    SAP koopt Sybase voor 5,8 miljard dollar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs