Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Overnames & fusies

Qurius overweegt verkoop ‘exotica’

13 maart 2009 - 13:20ActueelOvernames & fusiesBaanMultiplusQuriusScalaWatermark

Qurius overweegt een aantal niet-kernactiviteiten af te stoten. Het gaat om werk dat niets met Microsoft-bedrijfssoftware te maken heeft, zoals ‘Baan’-diensten en Noorse software voor scheepswerven.

Microsoft-dienstverlener Qurius heeft in 2008 hard ingegrepen in de organisatie. Dat leverde rode cijfers op (-22,5 miljoen euro), al zegt het bedrijf nu goed ingericht te zijn voor 2009. Bestuursvoorzitter Fred Hermans tekent daarbij aan dat het bedrijf niet immuun is voor externe factoren. Qurius wil daarom scherp letten op de kostenstructuur. Het afstoten van niet-kernactiviteiten behoort tot de mogelijkheden. De softwaredienstverlener heeft een aantal onderdelen in huis, verkregen via overnames, die niets te doen hebben met de kern: het aanbieden van geïntegreerde zakelijke Microsoft-oplossingen voor de zorgsector, de industrie en de logistiek.

"Zo bedienen we nog een aantal Baan-klanten in Duitsland, Italië en Spanje", vertelde bestuursvoorzitter Fred Hermans tijdens de presentatie van de jaarcijfers. "Ook maakt in Noorwegen het bedrijf Multiplus deel uit van ons bedrijf. Het levert software aan de scheepsbouw. Dit soort activiteiten past niet in onze strategie. Ik sluit niet uit dat we sommige operaties zullen verkopen." Wel benadrukte Hermans dat snijden in de kosten doorgaans ook snijden in de omzet betekent. "Uitkijken dus. Je moet altijd als doel hebben je winstgevendheid te vergroten."

De Baan-activiteiten (tegenwoordig Infor) kwamen binnen met de overname van Watermark eind 2006. Dit bedrijf kwam weer voort uit Vanenburg Business Systems (voorheen Baan Business Systems). Daarbij werd in 2005 de afspraak gemaakt dat Watermark alleen Baan-software in het buitenland mocht verhandelen. De contracten lopen in 2010 af, dus dat zou voor Qurius een ideaal moment zijn om de zaak over te dragen aan een andere partij.

Qurius zou in Zweden ook nog een plukje klanten ondersteunen die nog werken met Scala Business Solutions (in 2003 overgenomen door Epicor).

 

Meer over

OvernameSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijv...

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijven wordt steeds moeilijker. Nog nooit was zoveel technische kennis zo gemakkelijk beschikbaar. Maak een deepdive tijdens Techorama Netherlands, van 26 - 28 oktober 2026...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Mollie GoCardless
    IT Strategy & Governance

    Mollie lijft Britse GoCardless definitief in

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    SpaceX
    Data & AI

    Kort nieuws: Nebius profiteert van ai, ‘SpaceX is vooral ai’

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Overnames & fusies

    Kort: Anthropic bang van zich zelf, verouderde facturatie werkt wanbetaling in de hand (en meer)

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Main Capital fuseert Zig met het Deense Unik   

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs