Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nieuwe netwerkinvestering leidt tot inefficiëntie

09 maart 2009 - 14:26ActueelCloud & Infrastructuur

Organisaties zullen minder efficiënt gaan werken door het spanningsveld dat ontstaat tussen ict-afdeling en management bij nieuwe investeringen in het ict-netwerk. Dat is het gevolg van de ‘Flight to value’, vertelt Computable-expert Dik van Oeveren.

Door de wens om meer waarde uit netwerkinvesteringen te halen, ontstaat steeds vaker een spanningsveld tussen ict-afdeling en management. Uiteindelijk levert dat een organisatie op die minder efficiënt werkt. Dat zegt Computable netwerk-expert Dik van Oeveren, die systems engineer is bij leverancier 3Com.

"De laatste twee jaar is duidelijk een verschuiving te zien naar een zogenaamde ‘Flight to Value’", vertelt Van Oeveren. Hij legt uit dat bedrijven daarbij meer kijken naar investeringen, het terugverdienmodel (return on investments), de toegevoegde waarde en de milieuaspecten van de ict-netwerken. Bij de keuze voor netwerkinvesteringen zullen organisaties daardoor meer oog hebben voor leveranciers die goede oplossingen tegen lagere tarieven aanbieden.

Spanningsvelden
De verandering zal niet zonder meer plaatsvinden, beredeneert de netwerkexpert. "Er zullen spanningsvelden ontstaan tussen de technische afdelingen die graag een status quo houden en de organisatie die als hoofddoel heeft een zo hoog mogelijke winst te maken tegen zo laag mogelijke kosten."

De ‘Flight to Value’ waar Van Oeveren van spreekt, is de meest recente fase in de markt van ict-netwerken. Tot 2001 was er een duidelijke drive naar technologisch hoogstaande oplossingen, vertelt hij. "Alles was mogelijk, zowel uit technisch als uit investeringsoogpunt. De fabrikanten bepaalden in hoge mate wat de klant nodig had." Die ‘Flight to innovation’ werd in 2001 onder invloed van het klappen van de internetluchtbel, afgelost door een ‘Flight to stability’. "Klanten gingen op zoek naar zekerheid." Dat leidde tot een consolidatie van de markt voor netwerktechnologie en eenzijdige aandacht voor veiligheid en risicomijding.

Meer over

DienstenNetwerkbeheerNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    NLdigital en DDA roepen politiek op om digitalisering niet te laten vallen

    AchtergrondData & AI

    Snowflake gaat van datacloud naar ai-ecosysteem

    ActueelCloud & Infrastructuur

    AWS maakt EU-cloud meer soeverein

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Szabó: Soevereine cloud voor héle Nederlandse overheid

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch internet krijgt nieuw hart

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    ‘Echte oplossingen om dagelijks te geb...

    IFS Connect, het jaarlijkse event van bedrijfssoftwareleverancier IFS, draait dit jaar volledig om Industrial AI. Het bedrijf ontvangt zijn gasten...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs