Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Storage markt ontspringt crisis niet

06 maart 2009 - 17:13ActueelCloud & Infrastructuur

De opslagmarkt mocht tot dusver rekenen op een volumegroei van 30 à 60 procent per jaar. Maar de kans op een vertraging van die groei is voor 2009 reëel, aldus marktonderzoeksbureau IDC.

Marktonderzoeker IDC peilde de laatste weken naar de bekendheid met en de invoering van nieuwe opslagtechnologieën bij 522 Europese storageverantwoordelijken. De recessie dwingt nogal wat bedrijven hun investeringen in storage in vraag te stellen. Concreet denken ze eraan de uitgaven voor nieuwe projecten te bevriezen, te opteren voor goedkopere technologieën en het aantal toestemmingen vereist voor aankoopbeslissingen te verhogen.

Toch zou de opslagmarkt in principe minder getroffen moeten worden door de beperkingen dan andere uitgaven, zoals pc’s, servers, printers of netwerken. Volgens IDC is virtualisatie een terrein waarop beslissingnemers zich meer zouden willen toeleggen. Het bureau stelt ook vast dat de investeringen in opslag voortaan meer tactisch en op korte termijn zullen gebeuren.

Hoewel virtualisatie, deduplicatie, iSCSI en SSD beschouwd worden als technologieën die opslaguitgaven kunnen beperken, rekenen de meeste waarnemers – en fabrikanten – ook op cloud computing en SaaS (Storage as a Service) om hun budgetten wat meer ruimte te geven. Voorts zien bedrijven cloud computing vooral als een oplossing om de risico’s verbonden met opslag onder controle te houden en de steeds striktere normen inzake veiligheid, business continuity en conformiteit te respecteren. De introductie van online opslagoplossingen zou de evolutie naar een opslag in the cloud moeten versnellen. De support van een cloud-infrastructuur verloopt nu ook vlotter omdat de componenten momenteel in pakketvorm beschikbaar zijn en dus makkelijker geïmplementeerd kunnen worden.

Vierde kwartaal 2008 

IDC meldt verder dat de wereldwijde verkoop van alle disk storage systemen in het vierde kwartaal van 2008 afnam met 0,5 procent. De totale verkoop van disk storage systemen daalde met 5,9 procent. HP was in dat kwartaal marktleider met een omzet 1,4 miljard dollar. IBM is nummer twee met een omzet van 1,3 miljard dollar. Nummer drie is EMC (1,2 miljard dollar), nummer vier is Dell (795 miljoen dollar), nummer vijf Hitachi (424 miljoen dollar) nummer zes Sun (419 miljoen dollar) en nummer zeven NetApp (374 miljoen dollar).

 

Meer over

DienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Kamervragen mail-ophef Strafhof, NXP-fabriek Nijmegen sluit, Hema op de data-toer en jaarcijfers Lenovo

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse hightech-sector sluit Japanse deals

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw kantoor Salesforce NL, videobellers in problemen, overheid omarmt ai-agents, 40 mln. voor defensie-tech Keen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs