Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Mobility op maat

23 maart 2010 - 10:193 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
ir. Rob Manders
ir. Rob Manders

Hoewel de iPad vooral gericht is op de consument heeft deze toch weer wat los gemaakt dat ook voor de zakelijke markt interessant is. Een bedrijf in China heeft in een paar weken tijd een iPad look-alike gemaakt, de nPad, die meer gericht is op de zakelijke markt. Nu is het vooral de snelheid waarmee dit kan veelbelovend.

Wanneer je de website van Computable bezoekt, dan merk je dat dat helemaal niet eenvoudig gaat op een mobiel device als een smartphone. Toch zijn dat de apparaten waarmee je toch even een artikeltje zou willen lezen op een verloren momentje. Nu kun je natuurlijk het device aanpassen. Met een e-reader gaat het al weer makkelijker. Wil je echter een groot bereik, dan kun je beter de lay-out aanpassen. Voor de nieuwsfeiten kun je op mobiel.computable.nl wel terecht. De achtergrond artikelen en whitepapers staan er echter niet. Gelukkig kun je nog een en ander downloaden en is het nog onderweg te lezen met een pdf-reader waarbij de reflow-functie wordt gebruikt waarmee documenten aangenaam leesbaar zijn op het scherm van een smartphone. Al zoekend kwam ik zo ook bij m.vk.nl (de Volkskrant mobiel) uit, dat ook perfect te lezen is op de smartphone, bij het nPad -rtikel.

In het artikel was te lezen dat een bedrijf, het Nederlands-Chinese Nexocial, in het Chinese Chengdu in drie maanden de iPad had nagemaakt zonder de tekortkomingen. Deze nPad kan zo snel worden gemaakt doordat blijkbaar alle onderdelen in Chengdu kunnen worden besteld en het een kwestie is van assemblage. Nu is de volgende stap niet zo groot meer. Als bedrijf leg je de specificaties vast waaraan jou apparaat moet voldoen en vervolgens wordt deze op maat gemaakt. Dan zijn er geen lange selectieprocedures meer nodig en kan het apparaat zelfs worden geleverd met de bedrijfsapplicaties voorgeïnstalleerd.

Nee, niet Avatar in 3D op je mobiel met een speciaal brilletje maar minstens zo spectaculair is een andere ontwikkeling: de Quantum Tunnelling Composite of QTC van Samsung. Dit zorgt er voor dat een touchscreen 3D-functionaliteit krijgt. Het drukgevoelige scherm kan niet alleen detecteren dat het wordt aangeraakt, maar ook nog hoe hard dit plaatsvindt. Bij het scrollen kun je dit bijvoorbeeld sneller laten gaan door harder te drukken. Ik zie echter ook een toepassing in de vorm van een helpfunctie om een bedrijfsapplicatie aan te leren. Licht indrukken van een element op het scherm geeft een toelichting. Sterker indrukken activeert vervolgens de functie. Ook het gebruik van keuzelijsten wordt mooier. Bij harder drukken loopt de lijst sneller. Ook het probleem van langere teksten in een keuzelijst kun je hiermee afvangen. Licht drukken maakt de volledige tekst zichtbaar, wat harder drukken zorgt voor de selectie van het item.

Kortom, er zijn weer veel nieuwe mogelijkheden om het mobiele werk aangenamer te maken met devices en software op maat. Voor mij was het ook een eyeopener hoe belangrijk het is dat je website leesbaar is op een mobiel device. Daarbij moet ik ook de hand in eigen boezem steken, want ook bij mijn bedrijf dat mobiel hoog in het vaandel heeft staan is de website niet geschikt voor mobiel gebruik.

Meer over

SmartphonesTabletsTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    2 reacties op “Mobility op maat”

    1. Johannes van Bentum, Computable schreef:
      24 maart 2010 om 10:50

      Mobiele bezoekers kunnen de nieuwsartikelen van Computable ook bereiken op http://mobiel.computable.nl

      Login om te reageren
    2. Jay schreef:
      28 juni 2010 om 10:14

      Hallo,

      Ter informatie met betrekking tot de nPad: de nieuwe website: http://www.npad.nu

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs