Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CeBIT 2010 officieel van start

03 maart 2010 - 00:01ActueelWerkplek & BeheerCeBITForce FusionZarafa

CeBIT 2010, de grootste ict-beurs van Europa, heeft zijn deuren afgelopen maandagavond officieel geopend. De organisatie verwacht evenveel bezoekers als in 2009. Er staan bijna 4300 leveranciers, waaronder een aantal uit Nederland. Die zijn niet ontevreden.

De Duitse bonskanselier Angela Merkel heeft de Duitse beurs afgelopen maandagavond geopend. Dat deed ze samen met de Spaanse premier José Luis Rodríguez Zapatero, omdat Spanje dit jaar centraal staat als it-land. Thema van de beurs is ‘Connected Worlds’.

Er staan in totaal 4292 bedrijven uit 69 landen. De organisatie verwacht de komende dagen ongeveer 400.000 bezoekers. Dat zijn er evenveel als in 2009. Bezoekers kunnen bijna 4300 stands bezoeken die verspreid staan over 450.000 vierkante meter. Er bestaat zelfs een speciale ‘CeBIT Run’-route die bezoekers kunnen volgen. Deze is 3,5 kilometer lang en gaat langs diverse stands. Het aantal stands is nu stabiel, maar aanzienlijk minder dan in de hoogtijdagen in 2001. Toen stonden er 8100 bedrijven met een stand.

De organisatie, Deutsche Messe, zegt dat de beurs nieuwe participanten aantrekt. Dit jaar doen er driehonderd nieuwe bedrijven mee. Dat zijn onder andere Google en Amazon Web Services. Volgens de Deutsche Messe is de beurs een opkikker voor de ict-branche, nu bedrijven na ruim anderhalf jaar weer gaan investeren in nieuwe informatietechnologie.

Hal 2
Er staan op de CeBIT ook Nederlandse leveranciers en dienstverleners. Zo staat Zarafa uit Delft, dat een open source mailserver levert, in hal 2. Daar staat ook het uit Terneuzen afkomstige Force Fusion, aanbieder van virtualisatie- en desktop-oplossingen. Force Fusion demonstreert 10.000 gelijktijdig draaiende virtuele desktops op een EMC Symmetrix storage-apparaat en VMware-server. Luc van Stappershoef, business development director bij Force Fusion, zegt dat zijn desktopvirtualisatieoplossingen op de eerste dag veel bekijks hebben getrokken van diverse geïnteresseerde it-beslissers die werkzaam zijn in verticale markten, zoals de oliebranche en woningbouw.

Meer over

BesturingssystemenSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Evides selecteert Digital Survival Company en KPMG in zee met Databricks (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    Cloud & Infrastructuur

    Bird begint prijzenslag tegen CM.com

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs