Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » Sourcing & Vendor Management » Vendor Management

Ruzie bij Kaspersky Lab lijkt bijgelegd

01 maart 2010 - 10:58ActueelVendor ManagementKaspersky Lab
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Kaspersky Lab Benelux en de internationale moederorganisatie hebben hun conflict over het licentiesysteem voorlopig bijgelegd. Beide partijen zijn weer met elkaar in gesprek en bedienen weer samen de markt. Dat vertelt Dick Géheniau, managing director van Kaspersky Benelux.

‘Het is jammer wat er gebeurd is, maar we zijn weer helemaal terug’, laat Dick Géheniau opgetogen weten. Nu de strijd met het Russische hoofdkantoor gestreden is, zoeken beide partijen naar de juiste manier om samen verder te gaan. ‘De systemen draaien weer en we kunnen weer leveren. Samen met de distributeurs hebben we de hele business in de Benelux weer opgetuigd.’

Kaspersky Lab Benelux en de internationale moederorganisatie hadden een conflict over het licentiesysteem. De Benelux was toegang tot dat systeem ontzegd, maar na een kort geding tegen de Russische bedrijfsleiding mag de Benelux-partner in ieder geval tot augustus 2010 doorleveren.

Twee opties voor toekomst

De Benelux-organisatie van Kaspersky Lab en het Russische hoofdkantoor doen dus weer gezamenlijk zaken en kijken al naar de toekomst. Tot 1 augustus 2010 moeten beide partijen van de rechter met elkaar samenwerken, maar ze overleggen ook hoe het na die periode verder moet.

Volgens Géheniau zijn er twee opties: beide partijen blijven met elkaar zaken doen tot en met in ieder geval 2012 of het Nederlandse kantoor wordt door Rusland overgenomen. ‘Die laatste optie is heel billijk’, aldus Géheniau. ‘Ik heb het hoofdkantoor gevraagd om hier voor het eind van het eerste kwartaal duidelijkheid over te geven en ik denk dat dit gaat lukken.’

Uitbreiden

De ruzie van de afgelopen maanden heeft wel grote gevolgen voor Kaspersky Benelux gehad. In totaal zijn acht mensen vertrokken. Het bedrijf heeft de vestiging in Den Bosch ingeruild voor een nieuwe vestiging op bedrijventerrein De Esp in Eindhoven. Géheniau: ‘We vervangen deze mensen nog even niet en kijken hoe onze toekomst eruit ziet. Zodra er meer bekend is, gaan we weer bouwen en uitbreiden.’

Meer over

Licenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Ruzie bij Kaspersky Lab lijkt bijgelegd”

    1. Doris schreef:
      3 maart 2010 om 13:09

      Naar mijn idee zijn dat er meer dan 8 personen. Toch zo’n minimaal 12.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    Cloud & Infrastructure

    De weg naar meer digitale autonomie

    Vendor Management

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Vendor Management

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Vendor Management

    Ai verandert ECM in een kennisbron

    Licentiewatch Microsoft
    Vendor Management

    Grote prijsstijgingen voor Office 365 en Microsoft 365: bedrijven moeten opnieuw rekenen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs