Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Overheden besteden gezamenlijk inkoop ict aan

29 november 2006 - 11:20ActueelGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Vier ministeries, de Tweede Kamer en het Centraal Bureau voor de Statistiek besteden de aankoop van infrastructurele ict-hulpmiddelen Europees gezamenlijk aan. Sluitingsdatum van de eerste fase van de aanbesteding is 20 december 2006. Daarna start een omvangrijker project.

Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid coördineert het gezamenlijke inkooptraject. Naast dit departement doen de Tweede Kamer, het Centraal Bureau voor de Statistiek en (onderdelen van) de ministeries van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties, Buitenlandse Zaken en Economische Zaken mee. Door gezamenlijk in te kopen kan op de kosten van de aanbesteding en de te leveren producten en diensten aanmerkelijk worden bespaard, is de verwachting. Ook denken de partijen de markt te prikkelen om met vernieuwende oplossingen te komen.

Deze samenwerking draagt de naam Europees Aanbesteden Samenwerking ICT (EASI). Een nevendoelstelling van EASI is om de onderlinge samenwerking binnen de rijksoverheid te verbeteren, onder meer door het bundelen van (aanbestedings-)kennis. EASI bestaat uit twee delen. Het eerste deel betreft de aanschaf van infrastructurele ict-middelen die op korte termijn nodig zijn. Hieraan doen het CBS, het ministerie van SZW, de Tweede Kamer, de Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst (AIVD), het Agentschap Telecom en de stichting ICTU mee. De aanbesteding is opgedeeld in drie percelen: hardware, opslag & backup en netwerken & beveiliging. In totaal is er een bedrag van ongeveer tien miljoen euro mee gemoeid.

Na deze aanbesteding, die dus op 20 december aanstaande sluit, volgt een uitgebreider traject (EASI-2) dat gericht is op de inkoop van ict-middelen en –diensten met een meer innovatief karakter (bijvoorbeeld om de dienstverlening te verbeteren). De totale contractwaarde van EASi-2 kan oplopen tot ongeveer tachtig tot honderd miljoen euro, aldus de woordvoering van SZW.

Meer info: www.easi2007.nl, http://www.aanbestedingskalender.nl en http://ted.europa.eu/ onder nummer 2006S/208-221761. De publicatie in het Publicatieblad van de Europese Unie van de aanbesteding van EASI 2 volgt rond 15 februari 2007.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Easi2010 start aanbesteding Managed Services

    Budget geld planning
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijk besteedt voor 35 miljoen hardware aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs