Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Gartner ‘adviseert’ Apple hardware uit te besteden

20 oktober 2006 - 10:12ActueelCloud & InfrastructuurAppleGartner
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Gartner stelt dat Apple moet stoppen met het zelf maken van hardware; het kan dat beter uitbesteden, bijvoorbeeld aan Dell. Het onderzoeksbureau komt met deze opmerkelijke analyse op een moment dat Apple's Mac-verkoop nieuwe hoogtes bereikt.

De computerproducent heeft afgelopen kwartaal meer Macs verkocht dan ooit. Het aantal verkochte Macintosh-computers kwam uit op 1,61 miljoen stuks, wat een omzet van 2,2 miljard opleverde. Dat is 45 procent van Apple's omzet voor dat kwartaal. Vooral de laptops deden het goed met 1,3 miljard dollar omzet, ofwel 27 procent van de totale bedrijfsomzet. De desktopmachines leverden met 624.000 verkochte exemplaren 869 miljoen dollar omzet (18 procent) op. Het restant bestaat uit Apple's servers.

Apple dankt deze groei naar eigen zeggen aan de overstap van PowerPC- naar Intel-processoren. De zware desktopmachines Mac Pro waren daarbij de laatste die overgingen. Analist Gene Munster van marktmonitor Piper Jaffray zegt dat de Mac-maker zijn beloftes waarmaakt. "Het is ook een teken dat Apple de ommezwaai heeft gemaakt van niche-speler naar een speler die de concurrentie aangaat met de grote jongens."

In de Verenigde Staten is Apple volgens cijfers van Gartner bijna de nummer drie, Gateway, voorbijgestreefd. Het verkocht afgelopen kwartaal slechts 38.000 computers minder dan die directe pc-producent, die zich enige tijd terug heeft teruggetrokken tot de Amerikaanse thuismarkt.

Toch meent onderzoeksbureau Gartner dat Apple beter het bijltje erbij neer kan gooien, wat betreft de hardware. Het zou de eigen ontwerpen in licentie moeten verlenen aan een grote pc-producent, zoals Dell. Volgens Gartner is de huidige afzetgroei namelijk niet vol te houden. De hoge marges die het bedrijf geniet, volgens het bureau tot wel 40 procent, komen namelijk voort uit het feit dat componentenleveranciers als Intel forse kortingen geven en daarmee Apple steunen.

HP heeft nu echter bij Intel soortgelijke kortingen bedongen als die massaleverancier Dell krijgt. Apple zou dus niet lang meer een voorkeursbehandeling genieten van de processorproducent, luidt de prognose van Gartner. De recente (en nog lopende) reorganisatie bij Intel draagt hier ook aan bij.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs