Lithiumbatterijen mogen niet meer los vervoerd worden in het bagageruim van vliegtuigen, volgens de regels van het Amerikaanse ministerie van transport. Passagiers moeten losse lithiumbatterijen in de handbagage meenemen.
Passagiers die van en naar of in Amerika vliegen mogen geen losse lithiumbatterij meer in hun ingecheckte bagage hebben. Reizigers moeten de batterij in de handbagage vervoeren in een plastic zak. Deze regels, opgelegd door het Amerikaanse ministerie van transport, zijn per 1 januari ingegaan.
De nieuwe regels moeten het risico op een brand in het bagageruim, ontstaan in een lithiumbatterij verminderen. De batterijen worden door het ministerie als gevaarlijke materialen gezien sinds dat het ministerie weet dat deze batterijen door oververhitting in brand kunnen vliegen. Testen door de Federal Aviation Administration wijzen uit dat de blussystemen branden in de bagageruimen, ontstaan door oververhitte lithiumbatterijen, niet kunnen blussen.
Batterijen die worden gebruikt door apparaten, zoals mobiele telefoons, laptops of camara’s, mogen wel ingecheckt worden. Passagiers mogen per tas maar twee extra losse batterijen meenemen.