Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Winkelcamera’s filmen meer dan alleen diefstal

21 december 2007 - 10:393 minuten leestijdChannelWerkplek & Beheer
Redactie Computable
Redactie Computable

Veel retailers beschermen hun producten tegen diefstal met videobewaking. Of zoals ze het zelf mooier laten overkomen, ze waken over uw en hun eigendommen. Deze systemen worden steeds geavanceerder.

De camera’s zijn steeds vaker gekoppeld aan een netwerk, en vooruitstrevende winkeliers doen dit zelfs over IP. Dankzij deze camera’s kunnen diefstalpogingen sneller worden opgemerkt en eventueel geslaagde pogingen later alsnog worden opgelost aan de hand van de videobeelden.

Camera’s worden echter steeds vaker toegepast voor andere doeleinden dan diefstal alleen. De apparatuur helpt bijvoorbeeld ook bij zogenaamde ‘slip and fall’-acties. Hierbij laten bezoekers van de winkel opzettelijk water of een andere onschuldige vloeistof op de vloer vallen en acteren vervolgens een struikelpartij. Het uiteindelijke gevolg is in veel gevallen een rechtszaak vanwege nalatigheid, onvoldoende waarschuwingssignalen, of een andere – in onze ogen waarschijnlijk dubieuze – reden. Het kan echter aardig in de papieren lopen.

Deze vorm van bedrog komt, uiteraard, uit de VS, waar elke misstap een rechtszaak kan worden. En u zult zeggen dat dit soort extremen hier niet snel zullen plaatsvinden. Helaas moet ik u dan hierbij vertellen dat de eerste voorbeelden ook aan deze kant van de oceaan reeds zijn opgedoken. Onder andere in Zweden lopen al meerdere zaken. Verschillende winkeliers hebben daar hun videobewakingssysteem uitgebreid om onder andere dit gedrag vast te kunnen leggen en bewijs te hebben bij de rechter. Sommige camera’s hebben niet eens productschappen in beeld, maar richten zich alleen op gangpaden.

Camera’s zijn al lang niet meer alleen bedoeld om diefstal tegen te gaan. De gebruiksmogelijkheden lopen steeds verder uiteen. Bewaking van producten is slechts één van de vele opties.

Hier liggen zowel nieuwe taken als kansen voor resellers. Voorheen werd een camera opgehangen of een videosysteem aangelegd ter beveiliging. Of nog aardiger, alleen ter afschrikking: een groot percentage camera’s is niet actief en probeert alleen door zijn afwezigheid mensen met grijpgrage handen af te schrikken. Maar inmiddels is de camera dus meer dan een middel tegen diefstal. Door de combinatie van netwerkcamera met software is het mogelijk om zogenaamde ‘warmtepaden’ in kaart te brengen. De camera’s signaleren welke plekken of route het meest populair is in een winkel. Winkeliers kunnen daar vervolgens eenvoudig hun winkelindeling op aanpassen. Ook is het mogelijk om te tellen hoeveel seconden een klant voor een schap met aanbiedingen blijft staan. De resultaten zijn te gebruiken om verkoopcijfers te onderbouwen. We praten dus over totaaloplossingen die de winkel in zijn geheel rendabeler zullen maken. Helemaal gezien de snelle terugverdientijd van camera’s. Daar profiteert dus zowel de reseller als de winkelier van.

Magnus Ekerot
Algemeen Directeur Axis voor Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai verandert ECM in een kennisbron

    Data & AI

    Kort: Conclusion wint bij Havenbedrijf Rotterdam, kansen voor digital twins bij auditors (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: Cybersecurity Innovation Fund een succes, ai stimuleert containergebruik (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst afwerend tegenover Microsoft-alternatieven

    Data & AI

    Van ai-hallucinaties naar governance: de opdracht voor it

    Cloud & Infrastructuur

    Hof draait schadevoorschot terug in backup-zaak Hallo en Blok

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs