Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Regulatory Compliance » Data Privacy

CBP: Jongeren onderschatten belang privacy op intenet

12 december 2007 - 09:30ActueelData Privacy
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP) stelt nieuwe richtlijnen op voor bescherming van privégegevens op internet. De campagne is vooral op jongeren gericht. CBP biedt een handleiding en ‘modelbrieven’ waarmee websitebeheerders kunnen worden aangespoord om lasterlijke informatie te verwijderen.

Volgens het CBP zijn jongeren zich er onvoldoende van bewust dat op internet gepubliceerde informatie hen een leven lang kan achtervolgen. Daarom presenteert CBP vandaag nieuwe richtlijnen voor privacy-bescherming op internet. Die informatie is vooral gericht op jongeren. Op de eigen site kunnen internetgebruikers en websitebeheerders lezen wat wel en niet is toegestaan op het internet.

Advies

Het CBP raadt jongeren aan voorzichtig te zijn met het publiceren van persoonlijke informatie op profielensites zoals Hyves en Sugababes. Er wordt geadviseerd om persoonlijke informatie zoals schoolresultaten, geloofsovertuiging, afkomst en seksuele geaardheid af te schermen voor vreemden en zoekmachines.

‘Modelbrief’

Het CBP biedt ‘modelbrieven’ aan die een handleiding kunnen zijn om beheerders van websites te verzoeken om belastende privegegevens van de website te verwijderen. Uit proeven van de privacywaakhond blijkt dat veel webmasters gehoor geven aan die verzoeken. Er wordt ook gelinkt naar een module van Google, waarin de zoekreus kan worden gevraagd om zoekresultaten te schrappen.   

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Social Media & Communities

    CBP onderzoekt privacyvoorwaarden Facebook

    Computable.nl
    Data Warehouse

    ‘Overheid moet lek in databank melden’

    Computable.nl
    Content management

    ‘Bedrijf moet melden hoe het data gebruikt’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs